TTG Polska Dziennik Turystyczny

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Karlowe Wary

41 edycja Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach odbędzie się w dniach 30 czerwca – 8 lipca 2006. Tegoroczne czeskie lato filmowe zakończy 32 edycja Letniej Szkoły Filmowej, w dniach 22-31 lipca 2006.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Karlowe Wary (www.kviff.com) jest zaliczany do najstarszych w Europie. O jego międzynarodowym prestiżu świadczy fakt, iż w roku 1956 otrzymał najwyższą kategorię „A”, którą mogą poszczycić się najważniejsze festiwale filmowe, jak na przykład festiwal w Cannes, w Berlinie czy w Wenecji. Ubiegłoroczna, jubileuszowa 40 edycja festiwalu Karlowe Wary 2005 odniosła wielki sukces.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu Kryształowy Globus za wielkie zasługi dla światowej kinematografii  otrzyma Jan NĂ?mec – enfant terrible  czeskiej nowej fali.

W programie festiwalu znajdzie się ponad 200 tytułów filmowych, w których zobaczymy takie gwiazdy jak Sean Connery, Marilyn Monroe, Jacka Nicholsona, Marlona Brando.

Po zakończeniu festiwalu wiedzę na temat kinematografii można będzie uzupełnić na zajęciach w  Letniej Szkole Filmowej (www.ifs.cz ) w Uherskem HradiÂąti, której 32 edycja odbędzie się w dniach od 22 do 31 lipca 2006.

Więcej informacji:
Info-pl@czechtourism.com

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *