TTG Polska Dziennik Turystyczny

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Czeski Krumlov 21.07 – 26.08 2006

Tegoroczna, 15 edycja festiwalu, uczci 100-lecie narodzin wielkiego kompozytora rosyjskiego D. Szostakowicza. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny w Czeskim Krumlovie rozpocznie się w piątek, 21 lipca uroczystym koncertem w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Czeskiego Radia pod batutą Maxima Szostakowicza – syna znakomitego kompozytora. W programie festiwalu znajdzie się wiele dzieł mistrzów rosyjskich, między innymi uwertura do opery Rusłan i Ludmiła M.I. Glinki, koncert fortepianowy 1 b moll  P.I. Czajkowskiego i piąta Symfonia d moll D. Szostakowicza. 

W pierwszym tygodniu festiwalu wystąpią także artyści koreańscy, m.in. młody pianista Leong-Won Kim, mający na swoim koncie szereg prestiżowych nagród z konkursów międzynarodowych, oraz sopranistka Mi-Hae Park, znana z występów w Ameryce, Chinach i Japonii, wysoko oceniana nie tylko przez publiczność, ale także przez krytyków. Mi-Hae Park zaśpiewa arie ze znanych dzieł operowych wspólnie z amerykańskim tenorem Davidem N. Gusafsonem podczas uroczystego koncertu 22 lipca.

Festiwal potrwa do 26 sierpnia, przygotowano 24 koncerty, podczas których wystąpią czołowi artyści z całego świata, w programie znajdą się także Wieczór Hiszpański oraz Noc Irlandzka. Zapraszamy do Czeskiego Krumlova!

Więcej informacji: www.festivalkrumlov.cz

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *