TTG Polska Dziennik Turystyczny

MIĘDZYNARODOWY MARATON PRASKI

Międzynarodowy Maraton Praski (PIM) wystartuje 14 maja 2006. Organizatorzy oczekują udziału rekordowej liczby 6 tys. uczestników z ponad 58 krajów świata.

W tym roku przygotowano dla uczestników wiele niespodzianek., na przykład ulepszone trasy dla biegaczy. Maraton wystartuje z Placu Staromiejskiego i poprowadzi przez jedno z najpiękniejszych miast świata.  Biegaczom będą kibicować tysiące fanów.

Częścią maratonu będzie również ośmiokilometrowy City Bieg dla amatorów i wszystkich miłośników zdrowego stylu życia oraz czterokilometrowy Bieg Rodzinny.

Równocześnie z Maratonem Praskim odbędzie się w dniach od 13 do 14 maja Maraton Music Festiwal oraz wiele imprez towarzyszących, m.in. wspaniały pochód  karnawałowy w rytmach latynoamerykańskich (13.05.), podczas którego zaprezentują się tancerze samby, popularne Pasta Party (13.05.) połączone z bezpłatną degustacją makaronów i czeskiego piwa.

Punktem kulminacyjnym PIM będą zawody Grand Prix (10.09. 2006), składające się z 5 km Adidas Biegu dla Kobiet oraz 10 km Metro Biegu dla Mężczyzn.  Barwnym akcentem będzie Bieg Barmanów na Placu Staromiejskim, polegający na pokonywaniu trasy z przeszkodami przez trzyosobowe zespoły barmanów i kelnerów.

www.czechtourism.com

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *