TTG Polska Dziennik Turystyczny

Międzyzdroje mogą wreszcie uruchomić rejsy do Ahlbeck

Mamy to przejście – nie krył we wtorek zadowolenia Bogusław Tomczyk, zastępca burmistrza Międzyzdrojów. Pod rozporządzeniem w sprawie otwarcia morskiego przejścia granicznego w tym kurorcie pojawił się długo oczekiwany podpis premiera – obwieszcza "Kurier Szczeciński".

Na tę wiadomość niemiecki armator Adler-Schiffe czekał prawie półtora roku. Firma zainwestowała około 8,5 miliona zł w rozbudowę mola w Międzyzdrojach, dzięki czemu dobijać mogą do niego statki białej floty. Choć inwestycja zakończyła się w marcu zeszłego roku, do dziś do nowej przystani nie przycumował żaden statek płynący bezpośrednio z zagranicznego portu. Brak było bowiem punktu odpraw granicznych.

Do mola dobijać mogły co prawda pasażerskie jednostki płynące ze Świnoujścia, ale dla dużej części turystów, podróżujących z Ahlbecku i Heringsdorfu, rejs z przesiadką był zbyt uciążliwy.

Do piątku zakończyć ma się wyposażanie punktu odpraw granicznych na molo. Gdy straż graniczna potwierdzi, że system działa poprawnie, będą mogły ruszyć rejsy – zapowiedział Bogusław Tomczyk. Jego zdaniem, jest szansa, że nastąpi to jeszcze w sierpniu br.

Źródło:  www.wp.pl

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *