TTG Polska Dziennik Turystyczny

Minister turystyki Jamajki z wizytą w Europie

Edmund Bartlett
Fot. Wikimedia

Minister turystyki Jamajki, Edmund Bartlett, wyruszył w zeszłym tygodniu (4 czerwca) do Europy, gdzie weźmie udział w kilku wydarzeniach mających na celu wzmocnienie pozycji Jamajki na globalnej arenie turystycznej.

Przed wyjazdem minister zauważył, że jego udział w Szczycie Odporności i Innowacji w Sarajewie podkreśla zaangażowanie Jamajki w budowanie bardziej solidnej i adaptacyjnej branży turystycznej.

– Pandemia COVID-19 ujawniła wrażliwości naszej branży na całym świecie. Była to także okazja do odbudowanie się w sposób bardziej odporny. Kluczem do tego procesu jest innowacja, pozwalająca nam opracować nowe strategie i dostosować się do zmieniających się wymagań rynku – powiedział minister Bartlett.

W trakcie swojej wizyty w Europie minister Bartlett uda się także do Barcelony, aby wziąć udział w 121. sesji Rady Wykonawczej UNWTO. Spotkanie to gromadzi liderów turystyki z całego świata, aby omówić kluczowe kwestie i opracować wspólne strategie na rzecz promowania zrównoważonych i odpowiedzialnych praktyk turystycznych.

– Wybór Jamajki w zeszłym roku na drugiego wiceprzewodniczącego Rady Wykonawczej UNWTO był znaczącym osiągnięciem. Ta pozycja pozwala nam dzielić się naszymi doświadczeniami i najlepszymi praktykami z globalną społecznością turystyczną, a także reprezentować interesy małych państw rozwijających się, takich jak Jamajka – zauważył minister Bartlett.

– Aktywnie angażując się w dyskusje na wysokim szczeblu, dążymy do tego, aby Jamajka pozostawała liderem myśli i czołowym celem dla międzynarodowych podróżników – dodał Edmund Bartlett.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *