TTG Polska Dziennik Turystyczny

Moherowe berety równie popularne jak pierniki i Kopernik

Miniaturowe moherowe berety należą do jednych z najchętniej kupowanych pamiątek z Torunia. Pomysłodawczynią stworzenia miniaturowych beretów jest artystka Katarzyna Łuczak, właścicielka Galerii Szafa, która znajduje się przy Rynku Nowomiejskim.

Odkąd Toruń kojarzy się nie tylko z piernikami i Mikołajem Kopernikiem, ale także z Radiem Maryja, które ma tu swoją siedzibę, te nietypowe pamiątki stały się bardzo popularne. Najpierw w galerii powstała grafika, która przedstawiała panie w beretach, siedzące pod pomnikiem astronoma. Jednak wzbudziła ona liczne kontrowersje i oburzenie gości, dlatego właścicielka wymyśliła coś innego.

Katarzyna Łuczak wyznaje – Najpierw w sklepach z wełną sprawdziliśmy, jakie kolory i rodzaje włóczki najczęściej są kupowane na berety. Odwiedziliśmy też kościoły, by wyrobić sobie zdanie o tym zjawisku.

Odtąd właściciele galerii rozpoczęli produkcję miniaturowych beretów. Te najpopularniejsze są w kolorze bordo i kremowym, wykonane z wysokiej jakości moheru. Miniaturowe nakrycia głowy cieszą się powodzeniem nie tylko wśród rodzimych turystów, ale także wśród zagranicznych. W sezonie turystycznym galeria sprzedawała kilkadziesiąt beretów tygodniowo.

Źródło: gazeta.pl 

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *