TTG Polska Dziennik Turystyczny

Można już latać z bagażem podręcznym

Od dzisiaj złagodzono restrykcje i można wszędzie latać z bagażem podręcznym. Natomiast wciąż nie można przewozić ze sobą płynów w tym pasty do zębów, szamponów, odżywek, lakierów, dezodorantów, perfum i puszek z napojami. Można zabrać ze sobą leki, a także mleko lub inne płynne posiłki dla małych dzieci. W przypadku lekarstw trzeba jednak przedstawić zaświadczenie lekarskie o przyjmowaniu danego leku przez pasażera.

Na polskich lotniskach złagodzone zostaną przepisy dotyczące lotów do Wielkiej Brytanii, Izraela, Stanów Zjednoczonych i Kanady, wprowadzone po udaremnionej próbie ataku terrorystycznego w Londynie.

Urząd Lotnictwa Cywilnego w  komunikacie poinformował, że na pokład samolotów na tych czterech kierunkach można już zabrać jeden, niewielki bagaż: torbę, paczkę lub opakowanie, o wymiarach nie przekraczających 45 cm długości, 35 cm szerokości oraz 16 cm głębokości.

Można ze sobą zabrać urządzenia elektroniczne, w tym przenośne komputery, telefony komórkowe i aparaty fotograficzne. Straż graniczna prosi jednak podróżnych, by urządzenia te wyjąć z futerałów, co ułatwi ich szybszą kontrolę.

Źródło: PAP

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *