TTG Polska Dziennik Turystyczny

Na obcokrajowcach najlepiej zarabiają lekarze

Zagraniczny turysta, który odwiedza Polskę wydaje na pobyt w naszym kraju średnio ponad 150 dolarów – wynika z ogłoszonych właśnie badań przeprowadzonych na zlecenie Ministerstwa Gospodarki. Najwięcej pieniędzy wydali w naszym kraju obcokrajowcy, którzy przyjechali tu na leczenie.

Przeciętne wydatki turystów poniesione na terenie Polski w drugim kwartale 2006 r. wyniosły 148 USD na osobę i 36 USD na jeden dzień pobytu. W pierwszym kwartale przeciętne wydatki były nieco wyższe: odpowiednio 165 USD i 41 USD – wynika z danych Instytutu Turystyki, który zrealizował badanie.

W II kwartale 2006 roku najwięcej wydawały w Polsce osoby wskazujące na przyjazdy typowo turystyczne (179 USD na osobę) i cele zdrowotne (172 USD). Te ostatnie zdecydowanie dominowały w pierwszym kwartale 2006 – aż 330 USD na osobę. Spada znaczenie wydatków związanych z udziałem w konferencjach i kongresach (odpowiednio 145 w I kwartale i 136 USD w II kwartale na osobę) oraz podróżami służbowymi (173 i 141 USD).

Według Teresy Skalskiej z Instytutu Turystyki, z badań wynika, że obserwujemy duży wzrost liczby przyjazdów turystycznych z krajów "starej" Unii Europejskiej (ten wzrost nie dotyczy to Niemiec), nowych krajów unijnych, a także z Norwegii i Szwajcarii.

Źródło: wnp.pl

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *