TTG Polska Dziennik Turystyczny

Na urlop z internetu

Prawie trzy czwarte urlopowiczów w USA skorzystało z internetu przy planowaniu swoich wakacji. Jak wynika z niedawnego badania przeprowadzonego przez Burst Media na grupie 3 tysięcy amerykańskich internautów 73,6 procenta osób planujących wakacyjny wyjazd pomaga sobie przy tym internetem.

Popularność korzystania z sieci przy organizacji wyjazdów rośnie wraz z dochodem gospodarstw domowych – w grupie z dochodami mniejszymi niż 35 tysięcy dolarów rocznie 64,5 procenta respondentów szukało wyjazdów właśnie tam, podczas gdy w grupie o dochodach przekraczających 75 tysięcy dolarów rocznie odsetek ten wyniósł aż 82,9 procenta.Internet posłużył głównie do zdobywania informacji o miejscach będących celami podróży (63,2 procent badanych) oraz o dostępności lotów, hoteli czy samochodów do wynajęcia (60,6 procent). W dalszej kolejności wśród wykorzystywanych usług znalazły się oferty promocyjne i specjalne (54 procent), internetowe magazyny podróżnicze (24,7 procent), czaty i fora internetowe dotyczące miejsc do których podróżujemy (14,4 procent), spersonalizowane strony internetowe (14,3 procent) oraz newslettery (10,7 procent).

Wśród respondentów nie wyjeżdżających na urlop tego lata 44,5 procenta wyjechało rok wcześniej. W tej grupie aż jedna trzecia przyznaje, że wysokie ceny benzyny miały wpływ na rezygnację z tegorocznego wyjazdu

Źródło: Wirtualne media

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *