TTG Polska Dziennik Turystyczny

Na wakacje z potwierdzeniem szczepienia

Maseczki

Brytyjski operator statków wycieczkowych i biuro podróży Saga zadeklarowało, że podróż bez wcześniejszego zaszczepienia nie będzie możliwa. Zatem, by wyjechać na wakacje z tym właśnie biurem turystycznym, konieczne będzie posiadanie dokumentu potwierdzającego szczepienie.

Okazuje się, że ta decyzja spowodowana jest faktem, iż głównymi klientami tego biura podróży są osoby starsze. W trosce o bezpieczeństwo seniorów postanowiono zmienić regulamin i wprowadzić obowiązek szczepień przed odbyciem podróży.

– Podjęliśmy decyzję, aby każda osoba podróżująca z nami była w pełni zaszczepiona przeciw COVID-19. Nasi klienci chcą mieć pewność tego, że inni podróżujący z nimi także będą chronieni przed koronawirusem – czytamy w komunikacie biura.

W planach brytyjskiego biura podróży jest też stworzenie nowego protokołu zabezpieczeń przeciw COVID-19. Gdyby nowe zasady weszły w życie, obowiązkowe byłyby szybkie testy przed wejściem na pokład, dystans społeczny oraz podwojenie liczby personelu medycznego.

źródło: onet / Fly4Free
foto: Unsplash

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

2 odpowiedzi

  1. szczepionki dostatecznie nie chronią przed zakażeeniem się wirusem. Takie są ostatnie doniesienia z WHO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *