TTG Polska Dziennik Turystyczny

Najdłuższy hotel w Polsce zostanie otwarty 1 września

Mercure Szczyrk Resort
Fot. Mercure Szczyrk Resort

Mercure Szczyrk Resort w Beskidach będzie najdłuższym, a zarazem położonym najwyżej (660 m n.p.m) hotelem w Polsce. Większość pokoi hotelowych będzie miała bezpośredni widok na najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego – Skrzyczne. Obiekt, poza możliwością wynajmowania pokoi, oferuje również możliwość zakupu własnego apartamentu.

Czterogwiazdkowy Mercure Szczyrk będzie posiadał prawie tysiąc miejsc noclegowych, składał się z 9 kondygnacji i mierzył 330 m długości. Na terenie hotelu powstanie pięć punktów gastronomicznych i aż 2500 mkw powierzchni eventowej, w tym 14 w sal konferencyjnych, a także grill bar na 400 osób i lądowisko dla helikopterów.

Do dyspozycji gości będzie również aquapark, strefa SPA & Wellness – w tym sauny, gabinety fizjoterapii i beauty, siłownia, strefa dla dzieci oraz teren rekreacyjny. W przyszłości planowany jest mini stok z torem przeszkód i wyciągiem taśmowym.

Pierwotnie planowano, że obiekt zacznie działać latem br., jednak teraz otwarcie planowane jest 1 września (części basenowej zaś w październiku). Obecnie trwają ostatnie prace wykończeniowe wewnątrz budynku oraz szkolenia przyszłych pracowników.

Budowa Mercure Szczyrk Resort trwa od 2021 roku, lecz nie powstawał on od podstaw – była to przebudowa legendarnego i tętniącego niegdyś życiem ośrodka wczasowego „Orle Gniazdo”, który istniał blisko 40 lat i należał do Huty Katowice. Jednak w 1999 r., z powodu niszczenia budynku, huta sprzedała ośrodek prywatnym inwestorom. Obecnie miejsce należy do sieci hoteli Accor.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *