TTG Polska Dziennik Turystyczny

Namibia chce wprowadzić wizy dla obywateli 31 krajów

Namibia
Fot. Unsplash

Namibia planuje wprowadzenie wiz dla obywateli 31 krajów, w tym USA. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Namibii twierdzi, że ten krok jest konieczny „w celu zapewnienia równowagi i sprawiedliwości w interakcjach dyplomatycznych”. Dodaje jednak, że środek „nie ma na celu utrudniania legalnych podróży”.

Nie ogłoszono jeszcze oficjalnej daty rozpoczęcia programu. Turyści będą musieli wypełnić wniosek wizowy online przed podróżą lub otrzymać wizę po przyjeździe do Namibii.

Wspólnota Rozwoju Afryki Południowej (SADC) wyraziła głębokie zaniepokojenie w związku z wprowadzeniem wiz, twierdząc, że może to poważnie zaszkodzić przemysłowi turystycznemu i wzrostowi gospodarczemu kraju.

Ta zmiana polityki wydaje się sprzeczna z niedawno uruchomioną strategią „Air Connect Namibia”, mającą na celu zwiększenie międzynarodowych lotów i połączeń. Wg SADC wprowadzenie surowszych wymagań wizowych może mieć negatywny wpływ na różne sektory gospodarki Namibii, w tym turystykę, hotelarstwo, transport i handel detaliczny, które w dużym stopniu polegają na międzynarodowych gościach.

Wiele krajów afrykańskich, w tym te należące do SADC, zmierza w kierunku bardziej liberalnych polityk wizowych. Namibia ryzykuje, że zostanie w tyle za swoimi regionalnymi rywalami i utraci swoją konkurencyjną pozycję jako miejsce turystyczne.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *