TTG Polska Dziennik Turystyczny

Niech żyje bal nad balami!

23 lutego o godz. 21.00 w gmachu Opery Wiedeńskiej rozpocznie się najbardziej wyczekiwany bal w całej Europie. 

Po pierwszym tańcu z ust mistrza ceremonii pada wyczekiwane przez wszystkich "Alles Walzer". I tak rozpoczyna się wielki bal.

Tradycja balu sięga lat siedemdziesiątych dziewiętnastego stulecia, kiedy to cesarz Franciszek Józef wyraził zgodę na zorganizowane balu w operze. Pierwszy bal odbył się w nocy z 11 na 12 grudnia 1877 roku.

Kiedyś bal organizowany był dla cesarskiego dworu. Dziś to prestiżowy i najdroższy bal z ponad 300 bali wiedeńskich dla śmietanki towarzyskiej i znakomitości z całego świata, wpisany na stałe do wiedeńskiego kalendarza imprez. Spotykają się na nim koronowane głowy, pretendenci do tronów, głowy państw, utytułowani, znani, bogaci i młodzi, którzy dopiero wkraczają w wielki świat.

Zaproszenia rozsyłane są z dużym wyprzedzeniem, a chętnych do udziału w balu już od dłuższego czasu wpisuje się wyłącznie na listę rezerwową.  Za stolik 4-osobowy trzeba zapłacić tego wyjątkowego wieczoru 600 euro, za lożę 16 tys. euro, zwykły bilet wstępu kosztuje 215 euro. Można również obejrzeć próbę generalną w wieczór poprzedzający bal (wstęp 20 euro).
W balu w roku 2004 gośćmi specjalnymi austriackiego prezydenta byli Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy.

Więcej informacji na tematu Balu w Operze Wiedeńskiej można znaleźć na stronach:
www.info-wien.at
www.wiener-staatsoper.at

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *