TTG Polska Dziennik Turystyczny

Niemcy: Zakaz palenia marihuany na dworcach kolejowych

Berlin Hauptbahnhof
Fot. Unsplash

Nowe prawo pozwala mieszkańcom Niemiec mieć przy sobie do 25 gramów marihuany na własny użytek i przechowywać w domu do 50 gramów.

Palenie konopi indyjskich jest dozwolone w miejscach publicznych, z wyjątkiem określonych stref, np. w pobliżu szkół, placów zabaw czy obiektów sportowych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, nieletni przyłapani na posiadaniu marihuany będą zobowiązani do udziału w programie zapobiegania nadużywaniu narkotyków.

Niemiecki narodowy przewoźnik kolejowy Deutsche Bahn (DB) ogłosił niedawno, że pasażerom przyłapanym na paleniu marihuany na niemieckich stacjach kolejowych może grozić zakaz wstęu na ich teren.

Według rzecznika Deutsche Bahn decyzja o zakazie palenia „trawki” na stacjach DB została podjęta w trosce o dobro ogółu społeczeństwa i bezpieczeństwa nieletnich.

Pracownicy ochrony Deutsche Bahn rozpoczną w przyszłym tygodniu akcję informacyjną o nadchodzącym zakazie. Dodatkowo spółka zamierza umieścić na każdej stacji plakaty informujące o nowych przepisach, podkreślając, że niezastosowanie się do nich może skutkować karami, takimi jak odmowa wstępu na teren obiektu.

Na niemieckich stacjach kolejowych nie wolno również palić wyrobów tytoniowych ani wapować. Specjalnie wyznaczone strefy dla palących dostępne są jedynie na około 400 dworcach kolejowych z łącznej liczby 5400. Na tych obszarach będzie również zabronione spożywanie marihuany.

Z zakazu zostanie wyłączone stosowanie marihuany w celach medycznych.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *