TTG Polska Dziennik Turystyczny

Niemiecka Centrala Turystyki dołącza do Światowej Rady Zrównoważonej Turystyki

Flaga Niemiec
Fot. Unsplash

Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) dołączyła do Światowej Rady Zrównoważonej  Turystyki (GSTC).

„Niemcy jako cel podróży zbudowały już w ostatnich latach silny, zrównoważony wizerunek. Według panelu ekspertów branży turystycznej za czwarty kwartał 2023 r., 79 procent dyrektorów generalnych i kluczowych klientów w międzynarodowej branży turystycznej postrzega Niemcy jako kierunek zgodny z zasadami zrównoważonego rozwoju, a 62 procent świadomie promuje w tym celu oferty podróży do Niemiec” – podkreśliła Petra Hedorfer, przewodnicząca zarządu Niemieckiej Centrali Turystyki.

Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) działa w imieniu Federalnego Ministerstwa Gospodarki i Działań Klimatycznych i jest finansowana przez Ministerstwo zgodnie z decyzją podjętą przez niemiecki Bundestag. Ściśle współpracując z niemiecką branżą turystyczną oraz partnerami z sektora prywatnego i stowarzyszeniami branżowymi, DZT opracowuje strategie i kampanie marketingowe mające na celu promowanie pozytywnego wizerunku Niemiec za granicą jako celu podróży i zachęcanie turystów do odwiedzenia tego kraju.

Global Sustainable Tourism Council (GSTC) to organizacja non-profit założona w 2008 roku przez Światową Organizację Turystyki (UNWTO), Program Narodów Zjednoczonych ds. Ochrony Środowiska (UNEP), organizację pozarządową Rainforest Alliance i Fundację Narodów Zjednoczonych. GSTC określa podstawowe standardy zrównoważonego rozwoju w branży turystycznej na poziomie globalnym.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *