TTG Polska Dziennik Turystyczny

Niemiecki chip w amerykańskich paszportach

Infineon Technologies będzie produkował mikroprocesory, które będą instalowane w nowej generacji amerykańskich paszportów.

Mają zacząć być wprowadzane od października 2006. Do końca tego roku w USA ma zostać wydanych 15 mln tego typu dokumentów – pisze "Computerworld". Elektroniczne paszporty mają mieć zapisany zestaw danych osobistych takich, jak nazwisko, data urodzenia, okres ważności dokumentu, a także cyfrową wersję fotografii właściciela.

Wprowadzenie do użytku e-paszportów ponownie wywołało dyskusję dotyczącą bezpieczeństwa danych osobistych zapisanych w takim dokumencie, zwłaszcza, że niedawno jeden z niemieckich ekspertów ds. bezpieczeństwa zademonstrował na konferencji Black Hat w Las Vegas w jaki sposób można skopiować dane zapisane w e-paszporcie wyposażonym w układ RFID. Posłużył się względnie prostym rozwiązaniem składającym się z notebooka, czytnika RFID i odpowiedniego oprogramowania sterującego pracą tego czytnika.

Mikroukłady opracowane przez Infineon mają znaleźć zastosowanie nie tylko w amerykańskich e-paszportach, ale także w dokumentach tego typu wydawanych przez kilkanaście innych państw, m.in. Niemcy, Norwegię i Szwecję.

Źródło: Computerworld

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *