TTG Polska Dziennik Turystyczny

Nowa atrakcja w Polanicy Zdroju

Manufaktura Szkła Barbara

Zbliżają się wakacje, czas planowania urlopów i wyjazdów. Jednym z atrakcyjnych kierunków wakacyjnych jest położona w Sudetach Kotlina Kłodzka, pełna górskich szlaków, malowniczych krajobrazów, uroczych miasteczek.

To właśnie tu w Polanicy Zdroju – jednym z uzdrowiskowych miasteczek, znanym z panoramy z punktu widokowego, czy Parku Zdrojowego z pijalnią wód mineralnych, położonym właśnie w tym regionie ruszyła nowa atrakcja turystyczna – „Manufaktura Szkła Barbara” – przestrzeń wyjątkowa, łącząca historię miejsca z kultywowaniem tradycji, w której m.in. można na żywo zobaczyć proces ręcznego wytwarzania szklanych form i podziwiać niesamowite efekty pracy specjalistów: finezyjne szklane zwierzątka, kolorowe kieliszki i wazony, oraz wiele innych produktów.

Nowa atrakcja otwarta jest siedem dni w tygodniu w godzinach 9:00-17:00 i zaprasza turystów na codzienne pokazy szklarskie, które odbywają się w godzinach 9:15 – 16:30. Odwiedzający mogą na żywo oglądać formowanie szkła na gorąco, podziwiając kunszt artystów. Pokazy te trwają ok. 20 minut i jak zapewnia właściciel Manufaktury, pozwalają zwiedzającym lepiej poznać tradycyjne rzemiosło oraz niezwykłą historię szklarstwa w Sudetach. Do tego Manufaktura zaprasza do skorzystania z warsztatów ze zdobienia szkła, które organizowane są także codziennie — zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Poza tym można przeglądać towar dostępny w sklepie Manufaktury, gdzie znaleźć da się ogrom przepięknych szklanych produktów.

Przestrzeń dawnej huty szkła artystycznego pomaga lepiej zagłębić się w historię „Barbary” i tradycji szklarskich. Jest tu oryginalny piec szklarski, dawne drewniane formy na szkło oraz instrumenty potrzebne do pracy z tym materiałem. Bilety można kupić w trzech wersjach: na pokaz szklarski (normalny 20 zł, ulgowy 16 zł); na warsztaty (39 zł pojedynczy bilet lub 68 zł bilet rodzinny); pakiet pokaz plus warsztaty (normalny bilet dla jednej osoby 49 zł, ulgowy 45 zł).

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *