TTG Polska Dziennik Turystyczny

Nowe horyzonty i wyzwania polskiej turystyki przyjazdowej – konferencja POT i PIT

Turystyka przyjazdowa w Polsce
Fot. Polska Organizacja Turystyczna oraz

W środę, 20 marca w hotelu Novotel Warszawa Centrum odbyła się konferencja „Turystyka przyjazdowa w Polsce: Nowe horyzonty i wyzwania”, której organizatorami były Polska Organizacja Turystyczna oraz Polska Izba Turystyki.

Konferencję prowadził dyrektor ZOPOT w Wiedniu Marcina Płachno, a otworzyli ją:

 • Rafał Szmytke – Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej
 • Dariusz Wojtal – Wiceprezes Polskiej Izby Turystyki i Prezes Oddziału Turystyki Przyjazdowej PIT
 • Michał Fijoł – Prezes LOT Polish Airlines
 • Piotr Borys – Sekretarz Stanu w Ministerstwo Sportu i Turystyki
 • Paweł Niewiadomski – Prezes Polskiej Izby Turystyki, który przybliżył wyzwania branży turystycznej w zakresie ESG i CSR, a także przedstawił zarys programu ambasadorskiego Polskiej Izby Turystyki.

W pierwszym panelu moderowanym przez dyrektora Departamentu Turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki dr. Dominika Borka „Równoważne podejście do turystyki krajowej i zagranicznej – czy jesteśmy na to gotowi?” udział wzięli: prezes POT Rafał Szmytke, prezes ITAKA Piotr Henicz, prezes sieci Polskie Hotele Niezależne Elżbieta Lendo, prezes Wrocławskiej Organizacji Turystycznej Alfred Wagner oraz prezes Mazurkas Travel Andrzej Hulewicz.

Szczególne zainteresowanie wzbudził temat: „Innowacje wspierające rozwój turystyki – AI, marketing automation, platformy w obszarze rezerwacji i zarządzania podróżami”. Okazuje się bowiem, że najnowocześniejsze narzędzia oraz sztuczna inteligencja coraz mocniej oddziałują na plany wyjazdowe oraz sposób dokonywania rezerwacji turystów na całym świecie. W debacie Pawła Radolińskiego z Polskiej Izby Turystyki wypowiedzieli się w tej kwestii reprezentanci Szkoły Głównej Handlowej, Tourist Polska, Sykon i GetYourGuide.

Była też mowa o nowych trendach konsumenckich w turystyce, tendencjach wyjazdowych na świecie oraz możliwościach rozwoju turystyki przyjazdowej.

Uczestnicy spotkania pozyskali wiele informacji, które na pewno będą cenne przy tworzeniu ofert dla gości zagranicznych.

W konferencji wzięło udział wielu ekspertów branży turystycznej, którzy w trakcie spotkania wymienili się doświadczeniami i podzielili dobrymi praktykami w ramach zrównoważonego rozwoju turystyki.

źródło: POT

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

2 Responses

 1. To raczej była propagandowa ustawka zagrożonego dymisją zarządu Polskiej Izby Turystyki.
  Niemal z wszystkich oddziałów nasilają się oddolne głosy odwołania większości obecnych władz, z „operetkowym” prezesem na czele. Wg tych opinii PIT całkowicie oderwał się od szerokich rzesz organizatorów turystyki – małe biura podróży masowo opuszczają organizację.

  1. Włodku, masz rację. Ja już 2 lata temu machnęłam ręką na nieco stęchły PIT i luźno współdziałam z Turystyczną Organizacją Otwartą.
   Znakomici ludzie, luźna atmosfera i świetne workshopy. No i przede wszystkim zero polityki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *