TTG Polska Dziennik Turystyczny

Nowe połączenia linii Norwegian z Polski

Największe skandynawskie tanie linie lotnicze Norwegian ogłosiły otwarcie ośmiu nowych tras z Polski. Będą to połączenia z: Warszawy do Sztokholmu (codziennie), Rzymu (4 razy w tygodniu), Mediolanu (4 razy w tygodniu), Dublina (3) i Aten (3); Wrocławia do Sztokholmu (3) i Oslo (2); a także z Krakowa do Sztokholmu (4).Rejsy rozpoczną się 14 września.

Tymczasem już 13 lipca uruchomione zostaną połączenia z Warszawy do Alicante (3 razy w tygodniu), Malagi (4), Barcelony/Girony (3) i Nicei (4). Obecnie Norwegian latają z Warszawy, Krakowa i Gdańska do Oslo. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowej reakcji polskiego rynku, dlatego zwiększamy na nim naszą obecność – powiedział Bjorn Kjos, dyrektor generalny Norwegian. Bilety na nowe połączenia można kupować od piątku 23 czerwca od godz. 14.00 na stronie www.norwegian.no (6 wersji językowych, w tym polska) lub poprzez call center: 022 211 17 40.

Norwegian rozpoczęły swoją działalność 1 września 2002 r. na czterech trasach krajowych. Obecnie mają 20 samolotów Boeing 737-300 i latają na 82 trasach do 54 europejskich kierunków. Linie szacują, że w tym roku przewiozą ok. 5,5 mln pasażerów. Z Warszawy zamierzają przewieźć w ciągu 2 lat ok. 1 mln osób. W bazie warszawskiej zostanie zatrudnionych 100 osób.

www.norwegian.no

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *