TTG Polska Dziennik Turystyczny

Nowe połączenie Lufthansy do Kalkuty

Klienci Lufthansy mogą korzystać z sześciu połączeń do Indii. Od 1 grudnia 2006 roku pasażerowie Lufthansy będą mogli podróżować do indyjskiego miasta Kalkuta. Przewoźnik zaoferuje do tego miasta trzy razy w tygodniu bezpośrednie rejsy z Frankfurtu.

„Lufthansa, wraz z ostatnią ofertą do Kalkuty, stale rozszerza swoją sieć połączeń do dynamicznie rozwijających się rynków w Chin i Indi”, wyjaśnia dr Holger Hatty, członek zarządu linii lotniczych Lufthansa. „Wkrótce, wraz z szóstym połączeniem do Kalkuty oraz 45 lotami tygodniowo z Niemiec do Indii, Lufthansa stanie się lotniczym liderem na rynku indyjskim. Oferujemy naszym klientom nieporównywalnie więcej lotów pomiędzy Europą a centrami ekonomicznymi w Indiach niż jakikolwiek inny przewoźnik”. Od października 2006 roku wszystkie przeloty pomiędzy Niemcami a Indiami będą oferowane jako rejsy codeshare z liniami lotniczymi AIR India.

W lutym 2005 roku, Lufthansa rozszerzyła siatkę połączeń, obejmującą już Dehli, Mumbai, Chennai, o loty do Hyderabad. Nowe połączenie z Kalkutą pozwoli pasażerom w zaledwie średnio dziewięć i pól godziny dotrzeć do tego ważnego ekonomicznie regionu w Północno-Wschodnich Indiach. Kalkuta jest drugą co do wielkości aglomeracją w Indiach. Ma ponad 13 milionów mieszkańców i stanowi centrum przemysłu górniczego i stalowego. Wiele firm z dynamicznie rozwijających się sektorów – technologiczny, usługi (Call centre, IT), finansowy (banki, giełda papierów wartościowych), przemysł wytwórczy (samochody, żywność, elektronika, tekstylia – ma tu swoje siedziby. Pasażerowie przylatujący na lotnisko do stolicy Zachodniego Bangalu będą mogli także skorzystać z dogodnych połączeń z krajami sąsiadującymi, jak Nepal, Bhutan, Bangladesz, Mianmara (dawna Birma).

Kalkuta – położona nad dopływem Gangesu – rzeką Hugli,– jest także atrakcyjna turystycznie. Metropolia, z historycznymi budowlami, emanuje urokiem ery Wiktoriańskiej. Sztuka i muzyka prezentują się tu na najwyższym poziomie. Muzeum Indyjskie, które zostało założone w 1814 roku, jest największym takim ośrodkiem w regionie i posiada wiele eksponatów kultury azjatyckiej. Współczesne tańce indyjskie i muzykę można podziwiać w wielu teatrach i salach koncertowych Kalkuty. Po zakupach na kolorowym Nowym Targu, zwiedzający mogą zrelaksować się w jednym z największych parków miejskich, nazywanym Majdan albo w Ogrodach Botanicznych.

Połączenie do Kalkuty będzie obsługiwane przez samolot Airbus A340-300, oferującym 221 miejsc w klasach: pierwszej, biznes i ekonomicznej. Rozkład lotów we Frankfurcie został tak skoordynowany, aby pasażerowie przylatujący z Indii, mogli korzystać z  możliwie najwygodniejszych połączeń do Stanów Zjednoczonych.

Cena biletu na trasie Warszawa – Kalkuta wynosi 2937 PLN (cena nie obejmuje podatków i opłat lotniskowych). Informacje o rezerwacji miejsc można uzyskać pod numerami telefonów – infolinii “0801 312 312 lub +48/ 22 33 81 300, a także w biurze biletowym Lufthansy, znajdującym się na lotnisku międzynarodowym w Warszawie i Katowicach oraz w biurach podróży w całej Polsce. Pasażerowie uczestniczący w programie  Miles & More będą mogli gromadzić punkty za swoje przeloty.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *