TTG Polska Dziennik Turystyczny

Nowe tanie samoloty będą latać do Polski

Trzy nowe linie chcą wozić polskich pasażerów. A kilkanaście nowych tras uruchomią obecni już w Polsce tani przewoźnicy.

Jeszcze w tym tygodniu z podkrakowskich Balic wystartuje w pierwszy rejs do Kopenhagi duński przewoźnik Sterling – zapowiada gazeta.pl. Firma istnieje od 1962 roku, rocznie przewozi 12 samolotami ponad 1,3 mln pasażerów, głównie na trasach skandynawskich. To 20. linia lotnicza, która zdecydowała się na loty z tamtejszego lotniska. Ale nie ostatnia, bo z końcem października loty z Krakowa rozpocznie brytyjska niskokosztowa linia Jet2. Będzie latać do Newcastle i do Leeds Bradford. Jet2 dysponuje flotą boeingów 737 i 757. Linie należą do Dart Group PLC obecnej na rynku od ponad 25 lat. Mają bazy w Leeds, Belfaście, Newcastle, Manchesterze, Edynburgu i Blackpool.

Wejście do Polski zapowiedziała też jedna z najszybciej rozwijających się na świecie linii – Emirates Airlines. Linia dysponuje 130 samolotami i ze swojej bazy w Dubaju obsługuje 85 lotnisk w 57 krajach. Emirates Airlines już sprzedaje bilety w swoim warszawskim biurze przedstawicielskim Aviareps przy ul. Siennej oraz 400 biurach podróży na terenie całego kraju. Polscy pasażerowie mogą dolecieć dziś do Emiratów z 20 europejskich lotnisk, m.in. z Frankfurtu i Monachium, przesiadając się z samolotów np. LOT-u. To rozwiązanie przejściowe, bo w ciągu trzech lat linia chce uruchomić bezpośrednie połączenie z Polski.

Źródło: wnp.pl

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *