TTG Polska Dziennik Turystyczny

Nowe zasady bezpieczeństwa dla lotów widokowych na Hawajach. Mają ograniczyć liczbę wypadków

Mężczyzna z makietą samolotu
Fot. Pexels

Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) opracowała nowe procedury bezpieczeństwa dla operatorów wycieczek lotniczych z siedzibą na Hawajach.

Zmiana zasada przez FFA ma na celu zmniejszenie liczby wypadków podczas lotów widokowych małymi samolotami i helikopterami. W ostatnich latach w stanie doszło do kilku wypadków, w tym w 2019 r. zginęło siedem osób. Od 2000 roku na Hawajach doszło do 11 śmiertelnych wypadków helikopterów, w których zginęło 45 osób.

Zgodnie z nowymi procedurami, operatorzy wycieczek lotniczych musieliby poprosić o zezwolenie na zejście poniżej pewnych wymaganych wysokości, aby uniknąć lotu w złą pogodę. „Złe warunki pogodowe i ograniczona widoczność prowadziły w przeszłości do wypadków” – poinformowała FAA.

Obecne przepisy wymagają, aby operatorzy wycieczek lotniczych na Hawajach latali na wysokości co najmniej 1500 stóp nad poziomem morza, ale mogą ubiegać się o zezwolenie na loty niżej.

Agencja zaproponowała również środki mające na celu zintensyfikowanie szkoleń pilotów i obsługi technicznej samolotów. FAA chce również, aby operatorzy lotów widokowych na Hawajach przyjęli uznane systemy zarządzania bezpieczeństwem i ryzykiem.

Nowe procedury prawdopodobnie wejdą w życie na początku 2024 roku.

 

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *