TTG Polska Dziennik Turystyczny

Nowe zasady przewożenia płynów

Maksymalnie litr płynów i mniejszy bagaż podręczny można wnosić na pokład samolotu – takie ograniczenia wprowadzili eksperci ds. bezpieczeństwa lotnictwa krajów UE zebrani w Brukseli.

Przepisy mówią, że ilość płynu w pojedynczym pojemniku nie może przekroczyć 100 ml, natomiast jeśli pojemników będzie więcej, trzeba je będzie zapakować w przezroczystą plastikową torbę o maksymalnej pojemności jednego litra. Torby te trzeba będzie pokazywać służbom bezpieczeństwa na lotnisku podczas kontroli.

Obowiązkowe będzie zdejmowanie płaszczy i kurtek podczas kontroli bezpieczeństwa oraz oddzielne sprawdzanie wnoszonego na pokład samolotów sprzętu elektronicznego. Podróżni mogą być także proszeni o zademonstrowanie, że laptop albo telefon komórkowy nie są atrapami, które mają służyć ukryciu ładunku wybuchowego.

Wprowadzenie tych nowych zasad jest reakcją na udaremnione zamachy w Wielkiej Brytanii. Oficjalne zatwierdzenie nowych rozwiązań przez Komisję Europejską będzie miało miejsce w przyszłym tygodniu i zostaną opublikowane w Dzienniku Urzędowym UE. W życie natomiast wejda po 21 dniach, czyli najprawdopodobniej na poczatku listopada.

Źródło: Onet.pl 

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *