TTG Polska Dziennik Turystyczny

Nowy hotel na Mazurach

W dniu 6 sierpnia 2006 roku rozpoczyna działalność Mazurskie Centrum Kongresowo-Wypoczynkowe w Hotelu Zamek Ryn. To nowy obiekt kongresowy mieszczący się w odrestaurowanym i przebudowanym XIV-wiecznym Zamku Krzyżackim w Rynie, urokliwej miejscowości w centrum Mazur, położonej nad Jeziorem Ryńskim.

To druga co do wielkości, po zamku w Malborku, tego typu budowla w Polsce. Na odwiedzających czekać będą liczne atrakcje. Na Przyzamczu odbywać się będą pokazy walk rycerskich i występy artystyczne oraz historyczny jarmark z regionalnymi wyrobami. Uczestnicy będą mogli skosztować specjałów przygotowanych przez Szefa Kuchni Hotelu Zamek Ryn. Zgodnie z wielowiekową tradycją w Hotelu zachowane zostały cztery skrzydła: Komturskie, Rycerskie, Myśliwskie i Więzienne. Obiekt dysponuje 143 pokojami w strukturze jedno-, dwu- i trzyosobowej oraz apartamentami o wysokim standardzie, nawiązującymi wystrojem do architektury gotyckiej warowni.

W sumie do wykorzystania w Hotelu ZAMEK RYN i Przyzamczu jest 500 miejsc noclegowych. Na uczestników imprez o zróżnicowanym charakterze czeka 5 sal konferencyjnych, łącznie na 700 osób (największa dzielona sala mieści ich 500) i wielofunkcyjna sala na 600 osób. Sale wyposażone są w profesjonalny sprzęt audiowizualny. Istnieje możliwość zorganizowania imprezy zamkniętej nawet z udziałem 2500 osób. Do dyspozycji gości jest również parking strzeżony.

W dwóch restauracjach hotelowych (Wielkim Refektarzu i Refektarzu), serwowane są zarówno wykwintne potrawy kuchni staropolskiej (dzika zwierzyna i ptactwo), jak i wyszukane dania kuchni regionalnej i europejskiej. Pieczołowicie gromadzone w Winiarni trunki z całego świata oraz tradycyjne wino "Ryńskie" są znakomitym uzupełnieniem potraw. W okresie międzywojennym Ryn zasłynął jako miejscowość uzdrowiskowa. Funkcjonowały w niej hotele, pensjonaty, liczne nocne lokale, dancingi, bary kąpieliska i łaźnie. Nawiązując do tej tradycji w Hotelu znajduje się basen z widokiem na kominek, sauny, bicze wodne, hydromasaże, solarium oraz gabinet kosmetyczny.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *