TTG Polska Dziennik Turystyczny

Nowy przewodniczący Rady Doradców Lufthansa City Center

Marian Szypuła, prezes Lufthansa City Center Grupa Polska został wybrany po raz drugi z rzędu na trzyletnią kadencję przewodniczącego Rady Doradców Lufthansa City Center International. Marian Szypuła jest pierwszym Polakiem, który objął tak wysoką funkcję w strukturze tej międzynarodowej organizacji.

Rada Doradców Lufthansa City Center International wyznacza globalną politykę działań międzynarodowej sieci biur podróży Lufthansa City Center zrzeszającej ponad 500 firm na całym świecie. „To dla mnie ogromny zaszczyt, że już po raz drugi zostałem przewodniczącym Rady Doradców Lufthansa City Center International. Myślę, że świadczy to o bardzo silnej pozycji Grupy Polskiej w sieci” – mówi Marian Szypuła z Lufthansa City Center Grupa Polska. Na polskiego kandydata zagłosowała większość przedstawicieli z 18 krajów regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

Marian Szypuła swoją przygodę z branżą turystyczną rozpoczął już w czasie studiów pracując w rzeszowskim oddziale biura studenckiego Almatur. Już w centrali firmy w Warszawie, w 1988 roku objął stanowisko kierownika ds. wyjazdów zagranicznych. W tym samym roku rozpoczął współpracę z biurem TAU, w którym początkowo pełnił funkcję zastępcy dyrektora ds. turystyki zagranicznej, a po dwóch latach zaczął sprawować obowiązki wiceprezesa firmy. W 1999 r. wprowadził TAU do międzynarodowej sieci biur podróży Lufthansa City Center. Od początku 2002 r. pełni funkcję prezesa TAU Agencji Turystycznej oraz przedstawicielstw handlowych Singapore Airlines i Icelandair.

Marian Szypuła jest absolwentem Politechniki Rzeszowskiej. Oprócz realizowania pasji życia, czyli dalekich podróży, lubi spędzać czas wolny również mniej aktywnie. Po intensywnym tygodniu pracy, weekendy poświęca rodzinie. Wspólne spacery i wyjazdy pozwalają mu efektywnie odpocząć i zregenerować siły. Marian Szypuła lubi także eksperymenty w kuchni, zwłaszcza ceni kuchnię orientalną. Jest miłośnikiem i koneserem wina oraz dobrej książki
    
Rada Lufthansa City Center to organ doradczy, poprzez który biura podróży będące członkami sieci Lufthansa City Cenetr mogą wpływać na decyzje oraz działania podejmowane przez Centralę we Frankfurcie. W ramach funkcjonowania na spotkaniach omawiane są kwestie strategiczne dla rozwoju sieci w regionach. W ten sposób Rada wyznacza globalny kierunek działań podejmowanych przez wszystkich członków a odróżniających Lufthansa City Cener od innych podmiotów z branży.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *