TTG Polska Dziennik Turystyczny

Odbudowa ukraińskiego lotnictwa: Ryanair wykłada na początek 3 miliardy dolarów

Mapa Ukrainy
Fot. Unsplash

Ogłoszono ogromny plan inwestycyjny o wartości ponad 3 miliardów dolarów na odbudowę ukraińskiego lotnictwa po zakończeniu wojny.

Prezes Ryanair Michael O’Leary udał się do Kijowa na spotkanie z wicepremierem ds. obudowy Ukrainy i ministrem infrastruktury Ołeksandrem Kubrakowem oraz przedstawicielami głównych ukraińskich portów lotniczych w Kijowie, Lwowie i Odessie.

„Dzisiaj widzieliśmy, że w najtrudniejszych warunkach wojny zespół lotniska Boryspol wykazuje swój profesjonalizm i jest w pełni gotowy do jak najszybszego wznowienia lotów” – powiedział O’Leary.

„Linie lotnicze zobowiązały się do wznowienia lotów na Ukrainę w ciągu 8 tygodni od ponownego otwarcia ukraińskiej przestrzeni powietrznej. W ten sposób 2 samoloty Ryanair będą obsługiwać 600 lotów tygodniowo z głównych portów lotniczych w Kijowie, Lwowie i Odessie, łącząc te miasta z ponad 20 stolicami UE. Ponadto Ryanair planuje otworzyć codzienne loty krajowe między Kijowem, Lwowem i Odessą, gdy tylko lotniska będą w stanie je obsłużyć” – dodał O’Leary.

Ryanair planuje zaoferować w ciągu pierwszych 12 miesięcy po zakończeniu wojny ponad 5 milionów miejsc do, z i na Ukrainę, zwiększając liczbę do ponad 10 milionów w ciągu 5 lat, bazując na 30 nowych Boeingach Samolot 737 Max.

„Ryanair zamierza zainwestować na Ukrainie do 3 miliardów dolarów, opierając się na 30 nowych samolotach na 3 głównych ukraińskich lotniskach w Kijowie, Lwowie i Odessie. Ryanair latał już z Charkowa i Chersonia, i powróci do obsługi tych lotnisk, gdy tylko zostanie odbudowana infrastruktura” – powiedział O’Leary.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *