TTG Polska Dziennik Turystyczny

Oferta połączeń Germanwings wzrasta do 48

Oferta połączeń Germanwings z Kolonii/Bonn wzrasta do 48. Od 6 września 2006 r. tani przewoźnik uruchamia nowe połączenie do Belgradu. Rezerwacji można dokonać od 18 maja od godz. 20.00, za pośrednictwem strony internetowej www.germanwings.com – w cenie od 19 euro z podatkami i opłatami.    

Siatka połączeń Germanwings w Europie rozrasta się w kierunku południowo-wschodnim.  Do końca obecnego sezonu letniego (28 października 2006 r.) loty do Belgradu będą odbywać się we poniedziałki,  środy i soboty: w poniedziałki i środy samoloty z Kolonii/Bonn do Belgradu odlatują o godz. 6.05 i, lot powrotny odbywa się o godz. 8.35. W soboty tani przewoźnik odlatuje do stolicy Serbii i Czarnogóry o godz. 14.30. Godzina lotu powrotnego to 16.55 (samolot ląduje w Nadrenii-Północnej Westfalii o godz. 19.00).
 
Od czwartku można już również rezerwować bilety na połączenia do Belgradu w sezonie zimowym 2006/07. W okresie od 29 października 2006 r. do 22 marca 2007 r. tani przewoźnik będzie latał dzień później tzn. we wtorki, czwartki i niedziele.    
 
Liczący sobie prawie 1,2 miliona mieszkańców Belgrad to stolica Serbii i Czarnogóry. W mieście tym, położonym przy ujściu Sawy do Dunaju, znajdują się liczne instytucje kulturalne i edukacyjne, w tym dwa uniwersytety, politechnika, teatry, biblioteka narodowa, akademie, muzea, ośrodek badań jądrowych i obserwatoria. W mieście widoczne są jeszcze ślady zniszczeń spowodowanych nalotami NATO podczas wojny w Kosowie w 1999 r. Znajdują się w nim jednak również zabytkowe budowle takie jak twierdza Kalemegdan z zabudowaniami pochodzącymi częściowo z XVIII wieku czy Zamek Królewski z 1882 r.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *