TTG Polska Dziennik Turystyczny

Ogłoszono konkurs na treść przewodnika po Gorzowie

Konkurs na treść przewodnika po Gorzowie prezydent Tadeusz Jędrzejczak ogłosił 25 września na konferencji prasowej w parku Róż. Przyjechał na nią rowerem w asyście straży miejskiej. „Jakie te drogi krzywe! Chyba w mieście nie ma prezydenta”- żartował przy dziennikarzach.

Przyznał, że sam często jeździ rowerem, a miejsce konferencji wybrano nieprzypadkowo „przez park przebiega jeden ze szlaków rowerowych.  Chcemy stworzyć nowy, ciekawy przewodnik. Od wydania ostatniego minęło już kilka lat, a w mieście sporo się zmieniło” powiedział prezydent.

”Mamy zamiar wydać ten przewodnik w ogólnopolskiej serii renomowanego wydawnictwa. Oczekujemy świeżych pomysłów. W przewodników chcemy zamieścić rys historyczny, ciekawostki, czyli np. legendy czy wskazówki, gdzie w Gorzowie można dobrze zjeść. Powinny w nim znaleźć się też obiekty godne zwiedzenia wraz z terminami otwarcia, cenami biletów i zniżkami oraz trasy szlaków rowerowych, pieszych w Gorzowie i najbliższej okolicy. Przewodnik ma być żywy i promować nasze miasto – tłumaczyła Małgorzata Pera, naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji Miasta. Planowana jest też edycja w języku niemieckim. Prace konkursowe zweryfikuje specjalnie powołana komisja. W razie potrzeby zwróci się do ekspertów z dziedziny historii, sztuki bądź turystyki. Komisja czeka na prace konkursowe do 30 listopada 2006 r., do godz. 12.00. Można je przynosić na płycie CD do Wydziału Rozwoju i Promocji Miasta (ul. Drzymaly 44 – 45) lub przesyłać tam pocztą elektroniczną (wrp@um.gorzow.pl). Koordynatorami konkursu są Wydział Rozwoju i Promocji Miasta oraz Biuro Obchodów 750-lecia Miasta. Regulamin konkursu oraz niezbędne oświadczenia dostępne są na stronie www.750lat.gorzow.pl

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *