TTG Polska Dziennik Turystyczny

Opłaty drogowe w Wielkiej Brytanii?

Wielka Brytania wprowadzi w przyszłym roku opłaty za korzystanie z dróg, by zmniejszyć ich zatłoczenie i zapewnić fundusze na modernizację transportu publicznego. Tygodnik "Sunday Times" ujawnił w najnowszym wydaniu treść listu, jaki szef resortu transportu Douglas Alexander skierował w tej sprawie do szefa laburzystowskiej większości w Izbie Gmin Jacka Strawa.

Alexander zaproponował pobieranie od każdego samochodu opłaty za przejechany dystans, przy czym wszystkie pojazdy byłyby wyposażone w odpowiednie elektroniczne rejestratory. "Głównym celem proponowanej ustawy będzie wsparcie naszych wysiłków na rzecz zmniejszenia tłoku i poprawy transportu publicznego" – napisał Alexander w cytowanym przez "Sunday Times" liście. Rzecznik ministerstwa transportu powiedział natomiast, iż dla rządu wprowadzenie opłat za drogi pozostaje kwestią otwartą. „Prawdziwe jest tylko to, że badamy, jakie ustawodawstwo byłoby w tym celu konieczne. Nie ma zamiaru obciążania władz lokalnych pobieraniem opłat drogowych” – zaznaczył rzecznik.

W Wielkiej Brytanii opłaty drogowe obowiązują na razie tylko za wjazd do centrum Londynu oraz za korzystanie z jednej z ulic w Durham i fragmentu autostradowej obwodnicy Birmingham.

Źródło: www.wp.pl

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *