TTG Polska Dziennik Turystyczny

Oświadczenie Ministerstwa Sportu i Turystyki w sprawie kontroli CBA

Ministerstwo Sportu i Turystyki

Jak informuje rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Jacek Dobrzyński, do Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Rozwoju i Technologii oraz do Centralnego Ośrodka Sportu w Warszawie weszli agenci CBA.

Celem interwencji było najprawdopodobniej uzyskanie dokumentów niezbędnych do dalszego postępowania w sprawie ewentualnych nadużyć (przekroczenie uprawnień, uzyskanie korzyści majątkowych i poświadczenia nieprawdy) podczas zakupu za 43 mln. przez Centralny Ośrodek Sportowy kilku nieruchomości od gminy Duszniki Zdrój. Prowadzone teraz przez CBA śledztwo jest pokłosiem niedawno zakończonego innego postępowania, w którym zarzuty postawiono m.in. Burmistrzowi Dusznik: Piotrowi L.

Część z zebranych w dochodzeniu dotyczącym nieprawidłowości podczas budowy 14-kondygnacyjnego, mieszczącego apartamenty dla tysiąca gości aparthotelu w Zieleńcu materiałów dowodowych, Prokurata Okręgowa w Świdnicy wyłączyła do odrębnego postępowania. Na chwilę obecną śledztwo toczy się w sprawie i jeszcze nikomu nie postawiono zarzutów. Śledczy nie przeszukiwali pomieszczeń ministerstwa i ograniczyli się do prośby o wydanie dokumentów niezbędnych do dalszego procedowania postępowania.

MSiT wydało oświadczenie:

W Ministerstwie Sportu i Turystyki trwają czynności procesowe z udziałem funkcjonariuszy CBA. Postanowienie o żądaniu wydania rzeczy wydał prokurator Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

Śledztwo dotyczy zdarzeń, które miały miejsce do 17 maja 2023 roku w okresie rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Delegatura CBA we Wrocławiu, pod nadzorem prokuratury, prowadzi śledztwo w sprawie osiągnięcia korzyści majątkowej,  przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych. CBA zabezpiecza m.in. dokumentację dotyczącą nabycia przez Centralny Ośrodek Sportu nieruchomości w Gminie Duszniki-Zdrój.

Ministerstwo Sportu i Turystyki współpracuje z CBA i przekazuje wszystkie niezbędne dokumenty.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Jedna odpowiedź

  1. tych wątków przedwyborczego rozdawnictwa do sprawdzenia przez CBA jest znacznie więcej! Przecież Bortniczuk przekazał do wyprania Polskiej Organizacji Turystycznej olbrzymie fundusze, rzekomo na promocję sportu. Z czego Gut-Mostowy i Krupka organizowaliby te słynne pisowskie jarmarki, pikniki czy festyny?
    Pracownicy POT swoje wiedzą…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *