TTG Polska Dziennik Turystyczny

Oszczędności TUI. 48 biur podróży w Wielkiej Brytanii do zamknięcia

Samolot TUI na lotnisku
Fot. Unsplash

TUI planuje zamknąć 48 biur podróży w całej Wielkiej Brytanii – podaje Reuters. Do tej pory w czasie pandemii koronawirusa touroperator zamknął na Wyspach 166 punktów sprzedaży.

Grupa TUI szuka kolejnych oszczędności w związku z przedłużającą się pandemią koronawirusa. W tym celu planowana jest między innymi konsolidacja struktur IT i scalenie zadań w ramach grupy. Oszczędności przyniesie również zamknięcie salonów sprzedaży – w Wielkiej Brytanii od czasu pandemii koronoawirusa TUI zlikwiduje ich już w sumie 214.

Kolejne zamknięcia mają pozwolić TUI na zejście kosztów na poziomie 400 mln euro do 300 mln euro. Nowa redukcja biur podróży spowoduje likwidację 8 tys. miejsc pracy.

W Wielkiej Brytanii obowiązuje zakaz podróży zagranicznych co najmniej do 17 maja pod groźbą kary. Nowe prawo antycovidowe: Brytyjczycy zapłacą wysokie kary za zagraniczną podróż>> Prezes TUI Fritz Joussen jeszcze w lutym ogłosił, że TUI ma 2,8 miliona rezerwacji na lato 2021. Jest prawdopodobne, że w Wielkiej Brytanii kolejny rok z rzędu touroperator będzie musiał poradzić sobie z odwołanymi rezerwacjami.

Czytaj też: Wakacje poza Wielką Brytanią? W planach jest system sygnalizacji dla podróży zagranicznych>>

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *