TTG Polska Dziennik Turystyczny

Pakistan International Airlines na krawędzi

Samolot linii Pakistan International Airlines w powietrzu
Fot. Unsplash

Linie lotnicze Pakistan International Airlines (PIA) są coraz bliższe ogłoszenia upadłości. Od kilku dni linia ogranicza dziesiątki lotów dziennie z powodu braku paliwa do silników odrzutowych.

Od środy odwołanych zostało ponad 300 lotów. Pakistan State Oil miała zawiesić dostawy paliwa z powodu niezapłaconych przez firmę rat linii kredytowej. Linia zaprzecza tym doniesieniom.

Flagowy przewoźnik Pakistanu od dawna zabiegał o kolejną pomoc rządową, jednak kraj zmaga się obecnie z potężnym kryzysem gospodarczym. Niepewność polityczna i gospodarcza wywołała ogromną inflację, a ceny paliw poszybowały w górę. To z kolei doprowadziło do powszechnych protestów i jeszcze większego zamieszania.

W obecnej sytuacji szanse na pomoc finansową ze strony rządu na postawienie Pakistan International Airlines na nogi wydają się niewielkie. Linia lotnicza ma linię kredytową u dostawcy paliwa, ale została ona wyczerpana. PIA nadal ma pewne rezerwy paliwa i obsługuje niektóre trasy międzynarodowe, takie jak do Stambułu i Toronto.

PIA jest gotowa na prywatyzację, ale nie stanie się to wcześniej niż na początku lub w połowie 2024 roku, przynajmniej ze względu na wybory powszechne.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *