TTG Polska Dziennik Turystyczny

Paryż zakazuje wypożyczania elektrycznych hulajnóg

Wieża Eiffla, Paryż
Fot. Unsplash

Wypożyczanie elektrycznych hulajnóg ulicznych jest od lat uciążliwe zarówno dla rowerzystów, pieszych, jak i kierowców w Paryżu.

Paryż był jednym z pierwszych miast w Europie, które pięć lat temu wprowadziło wypożyczalnię elektrycznych hulajnóg. Teraz stolica Francji stała się jednym z pierwszych miast europejskich, które wprowadziło zakaz wypożyczania pojazdów, po tym jak wyniki kwietniowego referendum wykazały, że 90 proc. Paryżan chciało, aby pojazdy zniknęły.

Ostatnia z 15 tys. wypożyczonych w Paryżu hulajnóg została usunięta z ulic miasta w ubiegły czwartek w związku z zakazem, który wszedł w życie w weekend po wygaśnięciu umów operatorów hulajnóg.

Uliczne wypożyczalnie hulajnóg elektrycznych, z których korzystali głównie turyści i dzieci – które mogły legalnie na nich jeździć od 12. roku życia przed podniesieniem minimalnego wieku do 14 lat w marcu – od lat były problemem dla paryskich rowerzystów, pieszych i kierowców, poruszając się z prędkością zbyt dużą dla pieszych i zbyt małą dla kierowców (do 30 km/h).

Tylko w 2022 r. doszło do trzech zgonów związanych z wypadkami na hulajnogach elektrycznych, a 459 osób zostało rannych.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *