TTG Polska Dziennik Turystyczny

PIT zaprasza na szkolenia dotyczące przepisów ustawy Lex Kamilek

Lex Kamilek

15 sierpnia 2024 r. wchodzi w życie tzw. ustawa Lex Kamilek, nakładająca na organizatorów turystyki szereg obowiązków formalnych związanych z pakietowaniem usługi turystycznych, których odbiorcami są osoby małoletnie.

W związku z tym Polska Izba Turystyki zaprasza touroperatorów, którzy mają w ofercie wycieczki szkolne, obozy, kolonie lub wczasy dla rodzin z dziećmi na cykl szkoleń dotyczących przepisów tej ustawy.

Pierwsze odbędzie się w Warszawie przy ul. Nasielskiej 23/ lok U1 17 czerwca o godz. 10:00 i potrwa ok. 3 godzin. O przyjęciu na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń (liczba miejsc: 20). Prowadzącą będzie Anna Ptak – Prezes Oddziału Turystyki Dziecięcej i Młodzieżowej, członek zespołu przy MSiT wypracowującego standardy ochrony małoletnich dla touroperatorów.

W programie szkolenia:

  1. Obowiązki ustawowe nałożone na przedsiębiorców organizujących turystykę z udziałem osób małoletnich.
  2. Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym i jakie informacje powinny znaleźć się na zaświadczeniu z Krajowego Rejestru Karnego.
  3. Dokumentacja niezbędna do wypełnienia przewidzianych ustawą przepisów. Czego może żądać zleceniodawca, a do jakich wymagań nie ma prawa.
  4. Zakres kontroli oraz kary przewidziane niewypełnieniem przepisów Ustawy.

Więcej informacji TUTAJ.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *