TTG Polska Dziennik Turystyczny

PLL LOT i hotel Marriott najlepsze w regionie

Przyznający doroczne prestiżowe nagrody magazynu "Business Travel" uznali linie PLL LOT za najlepsze w grupie przewoźników z krajów Europy Centralnej i Wschodniej, zaś hotel Marriott w Warszawie za najlepszy z punktu widzenia potrzeb biznesmenów w tej samej części świata.

Za LOT-em usytuowały się czeskie linie CSA, węgierskie Malev i rosyjskie Aeroflot, zaś za warszawskim Marriottem praski Hilton i dwa hotele w Budapeszcie: Kempinski Corvinus i Hilton.

Jest to już drugie takie wyróżnienie LOT-u. Poprzednio za najlepszego przewoźnika w krajach "wschodzącej Europy" został uznany przez miesięcznik "Business Travel" w 1998 roku. Najwięcej nagród przyznano liniom British Airways, które zajęły pierwsze miejsce w pięciu kategoriach: najlepszego przewoźnika w klasie turystycznej, pierwszej klasie, na liniach europejskich, międzykontynentalnych i w tzw. programie lojalnościowym (Frequent Flyer). Za najlepsze linie lotnicze w kategorii tanich przewoźników uznano easyJet przed Ryanairem, flybe i Air Berlin. Po raz pierwszy od 2001 roku konkurent British Airways – Virgin Atlantic zajął pierwsze miejsce na liście najlepszych w klasie biznes. Spośród linii amerykańskich najwyżej oceniono American przed United, Continental i Air Canada.

Najwyżej w świecie oceniono lotnisko Changi w Singapurze, wyróżnione również w kategorii nalepszych zakupów bezcłowych.

Źródło: Wirtualne Media

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *