TTG Polska Dziennik Turystyczny

PLL LOT oferuje 284 krajowe rejsy tygodniowo

Latem 2006 roku PLL LOT zaoferuje 607 rejsów międzynarodowych i 284 rejsy krajowe tygodniowo. 

W tym roku LOT- owi przybył konkurent na rejsach krajowych i niektórych zagranicznych: linie Direct Fly. Sezon letni w liniach lotniczych zaczyna się w końcu marca.

W sezonie letnim pasażerowie podróżujący LOT-em do USA będą mieli do dyspozycji łącznie 36 połączeń tygodniowo, z czego z Warszawy 16 rejsów do Nowego Jorku (lotniska Newark i JFK) oraz 11 lotów do Chicago. Z Krakowa LOT zaoferuje 3 loty tygodniowo do Nowego Jorku oraz 6 rejsów do Chicago.

Na połączeniach do Europy Zachodniej i na Bliski Wschód LOT proponuje pasażerom 354 rejsy tygodniowo. Do krajów Europy Środkowo-Wschodniej w sezonie lato 2006 przewoźnik ma w swojej ofercie 120 rejsów tygodniowo. Więcej lotów będzie m.in. do Helsinek, Aten, Barcelony, Istambułu, Kijowa, Moskwy i Bukaresztu.

W sezonie letnim zawieszone zostaje połączenie do Zagrzebia.

LOT przygotował 99 bezpośrednich połączeń międzynarodowych tygodniowo z polskich lotnisk regionalnych: – z Gdańska do Monachium, Hamburga i Frankfurtu; – z Krakowa do Nowego Jorku, Chicago, Wiednia, Paryża, Frankfurtu i TelAwiwu; – z Poznania i Wrocławia do Frankfurtu i Monachium.

LOT będzie obsługiwał również połączenia krajowe. Do Warszawy będzie można polecieć z 10 miast: z Krakowa (48 rejsów tygodniowo), z Rzeszowa (19 rejsów), z Katowic (21 rejsów), z Poznania (32 rejsy), z Gdańska (55 rejsów), z Wrocławia (43 rejsy), ze Szczecina (26 rejsów), z Bydgoszczy (19 rejsów), z Zielonej Góry (12 rejsów), z Łodzi (9 rejsów).

Nowy konkurent LOT-u na rejsach krajowych, linie Direct Fly, od 11 kwietnia regularnie będą obsługiwały takie połączenia jak: Kraków-Gdańsk, Warszawa-Gdańsk, Warszawa-Wrocław, Gdańsk-Wrocław, Łódź-Berlin, Gdańsk-Berlin, Bydgoszcz-Berlin i Bydgoszcz- Kopenhaga. Zaplanowano też cykliczne loty na trasach z Łodzi do Kijowa i Lwowa oraz z Rzeszowa do Lwowa, które z powodu uwarunkowań prawnych będą realizowane na razie jako czartery.

Na liniach międzynarodowych z LOT-em konkurują nie tylko tradycyjni przewoźnicy, ale również dynamicznie rozwijające się tzw. tanie linie lotnicze (Sky Europe, Wizz Air, Ryanair itp.)

Jak poinformował Urząd Lotnictwa Cywilnego 27 marca, w sezonie letnim faktyczne regularne przewozy do i z Polski będzie wykonywać 34 zagranicznych przewoźników – poinformował Urząd Lotnictwa Cywilnego (ULC) w komunikacie przesłanym PAP w poniedziałek.

W porównaniu do poprzednich sezonów liczba obcych przewoźników faktycznie wykonujących lotnicze przewozy regularne do i z Polski, nie zmieniła się.

Najbardziej popularnym portem lotniczym w Polsce wśród zagranicznych przewoźników wciąż jest Warszawa – przewozy do i ze stolicy oferuje 30 obcych przewoźników. Na kolejnych miejscach są: Kraków z 14 obcymi przewoźnikami, Gdańsk i Poznań z sześcioma oraz Katowice z trzema.

Najbardziej rozbudowaną siatkę połączeń regularnych eksploatowanych przez obcych przewoźników posiada Warszawa. Ze stolicy, korzystając z usług obcych przewoźników, można polecieć do 40 miast poza granicami naszego kraju. Na drugim miejscu jest Kraków z 28 połączeniami, dalej Katowice z 12 połączeniami i Gdańsk (11).

Zagraniczni regularni przewoźnicy lotniczy najchętniej rozwijają połączenia z Polski do następujących miast: Londynu (przewozy do tego miasta proponuje 5 przewoźników), Dortmundu (4), Paryża (3), Dublina (3), Rzymu (3), Frankfurtu (3), Mediolanu (3).
 
Wirtualnemedia

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *