TTG Polska Dziennik Turystyczny

Po tarnowskich zabytkach z przewodnikiem… na uszach.

Turyści coraz liczniej odwiedzający Tarnów oraz sami mieszkańcy będą mogli lepiej poznać najciekawsze miejsca. Wystarczy wypożyczyć odtwarzacz mp3 z audio przewodnikiem i mapą Starówki.

Audio przewodnik, jest zbiorem 9 opowieści o Tarnowie i jego zabytkach, stworzonej przez tarnowskich historyków. Poszczególne jego części trwające kilkanaście minut opisują najcenniejsze tarnowskie zabytki: Ratusz, Rynek, Katedrę, Muzeum Diecezjalne i Dom Mikołajewski, fortyfikacje miejskie, Synagogę, Bramę Pilźnieńską, Klasztor Bernardynów i Wielkie Schody. Audio przewodnik przygotowany został w dwóch wersjach językowych: po polsku i po angielsku. W najbliższej przyszłości będzie dostępny w wersji elektronicznej na turystycznym portalu regionalnym www.go-tarnow.com oraz w punkcie Informacji Turystycznej przy Rynku 7 w Tarnowie. Tam każdy będzie mógł bezpłatnie wypożyczyć odtwarzacz mp3 z nagranym na nim audio przewodnikiem. Każdy turysta otrzyma dodatkowo mapę starówki, która ułatwi poruszanie się po zabytkach Tarnowa. Dzięki temu we własnym tempie i według własnego uznania, będzie mógł swobodnie zwiedzać zabytki, a co najważniejsze będzie mógł to robić o każdej porze, gdyż przewodniki wypożyczać można przez całą
dobę.

Dodatkowo mapkę Starówki oraz plan Centrum Tarnowa każdy turysta nabędzie bezpłatnie w każdym tarnowskim hotelu. Co więcej, większość hoteli zainteresowanych jest posiadaniem takiego audio – przewodnika u siebie aby ułatwić swoim gościom hotelowym zwiedzanie Tarnowa i tym samym podnieść atrakcyjność swojej oferty.

Przypomnijmy, że dzięki aktywności mieszkańców i turystów odwiedzających nasze miasto, Tarnów został laureatem VI edycji plebiscytu Wielkie Odkrywanie Małopolski w 2005 roku. Celem konkursu było wyłonienie
najciekawszych miast, atrakcji turystycznych i gastronomicznych Małopolski. Główną nagrodą konkursu przyznaną przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego był czek na 25 tys. zł. Władze Tarnowa zdecydowały na przeznaczenie nagrody na cele promocji turystycznej miasta, a konkretnie właśnie na stworzenie audio przewodnika po tarnowskich zabytkach.

Marcin Pałach, MBA

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *