TTG Polska Dziennik Turystyczny

Pociągiem na Paradę Parowozów

Parowozjada Wolsztyn
Fot. Piotr Żyła

Zbliża się długi majowy weekend, zastanawiamy się, więc gdzie wyjechać i jakie będą na miejscu atrakcje. Myśląc o podróżach szukamy również sposobu dojechania w wybrane miejsce, najlepiej żeby było tanio, szybko i wygodnie, a do tego bez stania w korkach i ponoszenia wysokich opłat za autostradę.

Tradycyjnie w długi weekend majowy Parowozownia w Wolsztynie organizuje międzynarodową „Parowozjadę” – czyli Paradę Parowozów nie tylko z Polski, ale i z zagranicy np.: Czech, Niemiec i Słowacji.

Z myślą o fanach starych parowozów Przewozy Regionalne Polregio przygotowały ofertę specjalną dojazdu na tą imprezę okolicznościowym pociągiem, złożonym ze starych, piętrowych wagonów.

Z Poznania Głównego zabytkowy pociąg odjedzie 4.05.2024 o godz. 10:26 i na miejsce eventu przyjedzie o 11:40. Po drodze zatrzyma się na stacjach: Poznań Dębiec, Luboń k. Poznania oraz Grodzisk Wielkopolski. W drogę powrotną skład wyruszy o 17:32, by do stolicy Wielkopolski dotrzeć o 18:55.

Bilety na tą sentymentalną podróż okolicznościowym, starym składem w promocyjnej cenie 15 zł w jedną stronę można kupić od 23.04.2024 w bezpłatnej aplikacji Polregio oraz na stronie bilety.polregio.pl.

Wszystkich fanów kolejnictwa, którzy odwiedzą 4 maja wolsztyńską parowozownię przewoźnik zaprasza na swoje stoisko, na którym będzie można porozmawiać z kolejarzami, zrobić pamiątkowe zdjęcie, wziąć udział w licznych konkursach, grach i zabawach oraz podziwiać model zabytkowego pociągu w skali 1:87 (H0).

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *