TTG Polska Dziennik Turystyczny

Podróże TV przestały nadawać

Kanał turystyczny Podróże TV przestał nadawać z powodu upadłości biura podróży Open Travel. Telewizja Podróże TV, reklamujące się tam biuro podróży Open Travel, PES Travel, a także tanie linie lotnicze Fisher Air Polska, należą do grupy kapitałowej Podróże TV SA.

Kilka dni temu Open Travel ogłosiło bankructwo, a ponad tysiąc pasażerów korzystających z ich usług, nie mogło wrócić do kraju.

„Program Podróże TV był pasmem tematycznym powołanym przez PTV SA jako kanał pozwalający na sprzedaż pakietów wakacyjnych dla polskich turystów. W sytuacji wstrzymania organizacji pakietów wakacyjnych przez współpracujące biuro Open Travel, dalsza emisja programu nie znajdowała uzasadnienia ekonomicznego” – pisze w oświadczeniu zarząd PTV SA. Jednocześnie negocjowane są umowy z biurami podróży, które chciałyby współpracować na podobnych zasadach, co Open Travel.

Podróże TV specjalizujące się w nadawaniu sponsorowanych programów dla turystów (tzw. travelshopping), działała od kwietnia 2003 roku. Była obecna na większości platform telewizji cyfrowej oraz w wielu sieciach kablowych w Polsce.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *