TTG Polska Dziennik Turystyczny

Pokolenie X napędza turystykę wyjazdową w krajach Zatoki Perskiej

Arabian Travel Market

Jak wynika z najnowszych badań, rynek turystyki wyjazdowej w krajach Zatoki Perskiej będzie rósł wykładniczo w ciągu najbliższych pięciu lat, napędzany przez podróżnych z pokolenia X, czyli osób urodzonych w latach 1965–1980.

Badanie zostało wykonane przez Research Nester na zlecenie Arabian Travel Market (ATM).

– W przedziale wiekowym od około 43 do 58 lat wielu przedstawicieli pokolenia X zajmuje wyższe stanowiska w firmach i w związku z tym regularnie podróżuje za granicę w podróżach służbowych. Wielu komentatorów branżowych koncentruje się na podróżujących z pokolenia milenialsów i pokolenia Z, ale jest całkowicie logiczne, że pokolenie X zdominuje wartość rynku turystyki wyjazdowej – powiedziała Danielle Curtis, dyrektor Arabian Travel Market.

Członkowie pokolenia X również zmieniają swój styl życia, a znaczna ich liczba poszukuje obecnie równowagi między życiem zawodowym i prywatnym. Często oznacza to spędzanie większej ilości czasu wolnego z rodziną i łączenie biznesu z wypoczynkiem, co znacząco rozwija segment podróży rekreacyjnych.

Według raportu pokolenie X do 2028 roku będzie odpowiedzialne za wygenerowanie ok. 11,1 miliarda dolarów zysków, co stanowi 41% całkowitej wartości rynku turystyki wyjazdowej w Arabii Saudyjskiej. Podobny sprawa wygląda w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Pokolenie X do 2028 roku wyda 18,2 miliarda dolarów, co stanowi 60% całkowitej wartości tego rynku.

Turyści saudyjscy preferują głównie Europę jako kierunek swoich podróży (Wielka Brytania, Niemcy, Włochy, Szwajcaria). Inne najpopularniejsze kierunki podróży dla podróżnych z krajów Zatoki Perskiej to USA, Indie, Australia, Malezja , Singapur czy Republika Południowej Afryki.

Arabian Travel Market (ATM) odbędzie się w dniach 6-9 maja w Dubai World Trade Centre.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *