TTG Polska Dziennik Turystyczny

Polska zorganizuje wybory Miss World 2006

Konferencja poświęcona wyborom Miss World odbyła się 6 lutego w Zamku Królewskim w Warszawie. Pojawili się na niej m.in. prezes Miss World – Julia Morley, Miss World 2005 – Unnur Birna Vilhjalmsdottir, Elżbieta Wierzbicka z Biura Miss Polonia, Aneta Kręglicka – Miss World 1989, a także prezes Telewizji Polskiej – Jan Dworak, dyrektor Programu Drugiego TP – Nina Terentiew czy Prezes POT – Tomasz Wilczak.

W trakcie transmitowanej na żywo przez Program Drugi TVP konferencji padła tak naprawdę tylko jedna ważna odpowiedź – wybory Miss Świata 2006 odbędą się w Polsce. Wiadomo jeszcze, że kandydatki do korony najpiękniejszej przyjadą do kraju już 1 września, natomiast sam finał będzie pod koniec miesiąca. W ciągu kilku tygodni spędzonych w Polsce uczestniczki konkursu zwiedzą najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w kraju. Jakie? Nie wiadomo. Na to pytanie poznamy odpowiedź dopiero po rozstrzygnięciu konkursu, który zostanie ogłoszony 22 lutego. Spośród nadesłanych ofert zostaną wybrane zarówno miejsca, które dziewczyny odwiedzą, jak i miasto, któremu zostanie powierzona organizacja samego finału konkursu.

Trwający dwie godziny finał będzie ukoronowaniem wielomiesięcznych przygotowań. Organizatorzy wierzą, że tak wielka impreza pozwoli im wypromować Polskę, stąd wśród współorganizatorów znaleźli się m.in. POT, którego zadaniem jest promocja Polski w świecie oraz Krajowa Izba Gospodarcza. Nadzieje te potwierdziła prezes Miss World Julia Morley, która przekonywała, że nie ważne, które z miast zorganizuje finał konkursu, najważniejsze jest to, że Polska będzie miała niepowtarzalną okazję pokazać się całemu światu (przypomnijmy, że co roku transmisję z wyborów Miss Świata ogląda około 2 mld widzów). Tym bardziej, że zdaniem pani Morley: „Polska jest jednym z najtajniej ukrywanych sekretów”.

Karolina Grzelińska

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *