TTG Polska Dziennik Turystyczny

Ponad 2,2 miliona pasażerów podróżowało w majówkę pociągami PKP Intercity

PKP Intercity
Fot. PKP Intercity / materiały prasowe

PKP Intercity osiągnęło rekordowe wyniki przewozowe podczas minionego długiego weekendu majowego. W podróż pociągami przewoźnika, od 26 kwietnia do 5 maja, wybrało się ponad 2,2 mln pasażerów. Obsłużenie tak dużej liczby podróżnych nie byłoby możliwe bez dodatkowego wsparcia taboru.

Polacy ponownie chętnie skorzystali z połączeń kolejowych, by udać się na wiosenny długi weekend. Liczba pasażerów korzystających z usług PKP Intercity przekroczyła w trakcie tegorocznej majówki 2,2 mln osób. Oznacza to 14% wzrost w porównaniu do analogicznego okresu w 2023 roku, kiedy to blisko 2 miliony osób wybrało pociągi przewoźnika. Przewidując wzmożony ruch pasażerski, w czasie konstrukcji rozkładu jazdy, PKP Intercity zaplanowało wzmocnienia 182 pociągów dodatkowymi 238 wagonami i kursowanie dodatkowych składów na najpopularniejszy trasach. W rozkładzie jazdy pojawiły się także specjalne połączenia dla kibiców na rozgrywany w Warszawie finał Pucharu Polski w piłce nożnej.

W okresie od 26 kwietnia do 5 maja na bieżąco obserwowaliśmy frekwencję w pociągach i operatywnie dołączyliśmy 827 wagonów do 548 pociągów. Ponadto uruchomiliśmy 10 połączeń obsługiwanych dwoma zestawionymi elektrycznymi zespołami trakcyjnymi, np. na trasie Wrocław – Białystok, Zakopane – Warszawa czy Gdynia – Warszawa. Dodatkowe wagony zostały dostawione również do pojazdów SN84 kursujących między Krakowem a Łupkowem – mówi Janusz Malinowski, prezes PKP Intercity.

Podobnie jak w latach poprzednich, największym zainteresowaniem podróżnych w trakcie majówki cieszyły się połączenia między stolicą a największymi miastami: Gdynią, Krakowem, Lublinem, Poznaniem czy Wrocławiem. Średnia liczba pasażerów przewożonych przez PKP Intercity między 26 kwietnia a 5 maja wyniosła około 224 tys. osób. Największa frekwencja została odnotowana 5 maja, kiedy to liczba pasażerów korzystających z usług PKP Intercity wyniosła blisko 277 tys.

źródło: PKP Intercity

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *