TTG Polska Dziennik Turystyczny

Port Lotniczy w Pradze rozwija siatkę połączeń

Port Lotniczy w Pradze
Fot. Prague Airport – Letiště Praha / Facebook

W nadchodzącym roku Port Lotniczy w Pradze będzie koncentrował się na rozbudowie połączeń lotniczych do Azji i Ameryki Północnej.

Obecnie toczą się negocjacje z liniami lotniczymi w sprawie ustanowienia regularnych trasy do Hanoi, Pekinu, Delhi, Bangkoku i Nowego Jorku. Kierunki te mają obiecujący potencjał zarówno dla turystyki przyjazdowej i biznesowej oraz transportu towarowego.

Port Lotniczy w Pradze ogłosił także, że od ostatniego dnia marca będzie rozwijał siatkę połączeń, wprowadzając nowe kierunki, w tym Astanę, Tallinn, Florencję i Weronę. W letnim rozkładzie lotów będzie łącznie 68 przewoźników, oferujących 167 kierunków.

Ponadto lotnisko w Pradze uruchomi nowe połączenia do popularnych miejsc wakacyjnych, takich jak Brindisi, Izmir, La Palma i Ponta Delgada.

Port Lotniczy w Pradze planuje także zwiększenie częstotliwości lotów na ponad trzydziestu trasach. Lotnisko będzie teraz obsługiwać maksymalnie 93 loty tygodniowo do Londynu i 59 połączeń do Antalyi. Pasażerowie będą mieli do wyboru aż 57 lotów do Paryża, 54 loty do Amsterdamu i 40 połączeń tygodniowo do Mediolanu. Dodatkowo, bezpośrednie trasy do takich miejsc jak Barcelona, Oslo, Marsylia i Kopenhaga będą miały zwiększoną liczbę połączeń.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *