TTG Polska Dziennik Turystyczny

Powiązane z Rosją linie lotnicze Southwind Airlines objęte zakazem UE

Southwind Airlines
Fot. Tugbay Arslan / Wikimedia

Unia Europejska (UE) zakazała tureckim liniom lotniczym Southwind Airlines wykonywania lotów ze względu na powiązania z Rosją.

Linie Southwind Airlines, z siedzibą w Antalyi, zostały założone w 2022 roku w celu obsługi lotów między Rosją a Turcją. Niedawno linie złożyły wniosek o pozwolenie na wykonywanie lotów z Turcji do Niemiec, Grecji, Finlandii i innych krajów Unii Europejskiej.

25 marca Skandynawska Agencja Transportu i Komunikacji w swoim dochodzeniu ujawniła powiązania własnościowe z podmiotami rosyjskimi, co sprawia, że samoloty Southwind Airlines nie mogą latać w europejskiej przestrzeni powietrznej, w związku z zakazem Unii Europejskiej nałożonym po wybuchu konfliktu na Ukrainie

Już w grudniu gazeta Bild po raz pierwszy wyraziła obawy dotyczące Southwind Airlines. Southwind jest w dużym stopniu zależny od personelu i samolotów dzierżawionych od Nordwind Airlines, rosyjskiej lini lotniczej, której siedziba znajduje się w Moskwie, a jej hubem jest Międzynarodowy Port Lotniczy Szeremietiewo.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *