TTG Polska Dziennik Turystyczny

Powstanie Sheraton Sopot Hotel, Centrum kongresowe & SPA

Firma Starwood Hotels & Resorts podpisała kontrakt o zarządzanie nowym hotelem Sheraton Sopot Centrum Kongresowe & SPA, należącym do spółki Centrum Haffnera, położonym w najbardziej popularnym ośrodku wypoczynkowym nad polskim morzem.  Jego otwarcie spodziewane jest w czerwcu 2008 roku.

Centrum Haffnera, właściciel tego niezwykłego projektu łączącego sale konferencyjne najnowszej generacji z usługami dla zdrowia i urody, dysponuje kapitałem szacowanym na 93 miliony euro.  Grupa posiada kilku akcjonariuszy w tym PKO Bank Polski SA (49,5%), miasto Sopot i NDI (18,2%). NDI i PKO, są także największymi akcjonariuszami w hotelach Sheraton Kraków otwartym w kwietniu 2004 roku oraz w hotelu Sheraton Poznań, którego otwarcie planowane jest na grudzień 2006 roku.

„Ten projekt jest symbolem  naszego zaangażowania w Polsce i kolejnym krokiem rozszerzania działalności marki Sheraton w Europie. Siła tej znanej na całym świecie marki i umiejętność kreowania poczucia przynależnosci u naszych klientów da nam przewagę nad konkurencją w usatysfakcjonowaniu naszej lojalnej, międzynarodowej klienteli odwiedzającej nasze hotele w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Sopocie.  Te najbardziej w Polsce popularne miejsca podróży i nasze hotele są przykładem zaangażowania w ciepłą i gościnną kulturę Polski.  Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości współpracy z miastem Sopot i naszymi stałymi partnerami PKO i NDI przy realizacji tej ważnej inwestycji” -powiedzial Roeland Vos, prezes Starwood na Europę, Afrykę i Bliski Wschód –  

Hotel będzie oferował 190 pokoi gościnnych oraz obszerne centrum kongresowe o powierzchni ponad 4300m2,  w tym salę balową o powierzchni 700m2.  Dodatkowo ośrodek będzie oferował ponad 2000m2 przestrzeni SPA najwyższej klasy, z dziennym oświetleniem. 

Starwood Hotels & Resorts Worldwide, Inc. jest znany w Polsce jako operator 5-gwiazdkowego hotelu Sheraton Warsaw Hotel & Towers otwartego w 1996 roku w Warszawie, który ustanowił nowe standardy branży hotelarsko-gastronomicznej w Polsce. Firma zarządza również nowoczesnym hotelem Westin, zdobywcą prestiżowej nagrody „Najlepszy Westin na świecie w 2005 roku” i hotelem Sheraton w Krakowie otwartym w kwietniu 2004 roku.  Najmłodszym dzieckiem rodziny Starwood  będzie hotel Sheraton w Poznaniu, mieście znanym głównie z międzynarodowych targów, którego otwarcie planowane jest w grudniu 2006 roku.  

NDI SA jest polską, prywatną firmą dewelopersko – budowlaną. NDI SA specjalizuje się w kompleksowym wdrażaniu projektów inwestycyjnych, rynku nieruchomości i tworzeniu przemysłowo-technicznej infrastruktury.  NDI SA brała udział w przeprowadzaniu wielu znaczących inwestycji w Polsce takich jak budowa hoteli, banków, budynków biurowych i magazynów.  Od założenia w 1991 roku, firma uczestniczyła w budowie ponad 350000m2 konstrukcji, wartość inwestycji przekracza 600 milionów USD.

Więcej informacji na temat  Sheraton Hotels & Resorts na stronie: www.sheraton.com

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *