TTG Polska Dziennik Turystyczny

Praktyki w najlepszych hotelach Warszawy

W niedzielę, 30 lipca, grupa 6 uczniów i 2 opiekunów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Węgorzewie przyjechała do Warszawy, by wziąć udział w programie „Schools Around The World” (Szkoły na świecie) przygotowanym przez firmę doradczą Cushman & Wakefield.

Uczniowie (w tym absolwenci) spędzą miesiąc w stolicy, odbywając praktyki zawodowe w 3 hotelach  – Sheratonie, InterContinentalu i Le Regina.

Aleksandra Siwołowska, Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Konopnickiej w Węgorzewie, powiedziała: „Wszyscy praktykanci posiadają zawód kucharza małej gastronomii. Teraz będą mieli okazję kształcić się pod kierunkiem mistrzów sztuki kulinarnej oraz poznać pracę dużych renomowanych hoteli. Chciałabym, żeby uczniowie nabrali większej pewności siebie. Wyjazd na praktyki jest dla nich szansą na wejście w życie zawodowe”.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Konopnickiej w Węgorzewie (SOSW) to jedyna szkoła w Polsce biorąca udział w inicjatywie „Schools Around The World”. Jej celem jest stworzenie nowych możliwości rozwoju dla młodzieży, której szansy zostały ograniczone z powodów rodzinnych, socjalnych lub finansowych.

Dorota Skowrońska-Kuśnierkiewicz, Kierownik ds. Personalnych w Cushman & Wakefield, powiedziała: „Planujemy razem z dyrekcją SOSW długofalową współpracę w zakresie wspierania statutowych działań edukacyjnych m.in. poprzez umożliwienie zdobycia doświadczenia zawodowego wychowanków. Do akcji włączyliśmy naszych klientów i zaprzyjaźnione z firmą osoby. Cieszy mnie fakt, iż spotykamy się z pozytywną reakcją z ich strony. Okazuje się, że jest wiele firm, którym bliska jest idea odpowiedzialnego biznesu i które są chętne do niesienia pomocy. Kolejną formą współpracy z Ośrodkiem będzie zorganizowanie we wrześniu wycieczki do Rzymu dla 12 uczniów i 4 opiekunów”.

Dalsze informacje:
Aleksandra Siwołowska
Dyrektor
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Konopnickiej
w Węgorzewie
Tel. + 48 87 427 00 30 tel. kom. 0607 925 632

1. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Węgorzewie działa od 1950 r. Obecnie ma 130 uczniów w wieku od 7 do 25 lat z całego województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. W ramach SOSW funkcjonuje szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła przysposabiająca do pracy, zasadnicza szkoła zawodowa (kształci w zawodach: kucharz małej gastronomii, malarz – tapeciarz, krawiec, ogrodnik, operator maszyn leśnych, pracownik obsługi hotelowej) oraz internat. Więcej informacji na stronie www.sosw.mazury.pl

2. Cushman & Wakefield jest wiodącą na świecie firmą świadczącą usługi w zakresie nieruchomości komercyjnych. Firma ta została założona w 1917 r. i zatrudnia ponad 11 tys. pracowników w 192 biurach w 58 krajach. Firma dostarcza zintegrowane rozwiązania poprzez aktywne doradztwo, realizację inwestycji i zarządzanie w imieniu wynajmujących, najemców i inwestorów na każdym etapie procesu powstawania i eksploatacji nieruchomości. Rozwiązania te obejmują pomoc klientom przy kupnie, sprzedaży, finansowaniu, najmie i zarządzaniu aktywami. Świadczymy również doradztwo w zakresie wyceny, planowania i badań strategicznych, analizy portfeli nieruchomości, wyboru nieruchomości i pomocy przy lokalizacji powierzchni oraz wiele innych usług doradczych. Więcej informacji o Cushman & Wakefield na stronie www.cushmanwakefield.com

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *