TTG Polska Dziennik Turystyczny

Przedstawiciele zagranicznych biur podróży z wizytą w Toruniu

Toruń

Po raz kolejny do grodu Kopernika przyjechali przedstawiciele zagranicznych biur podróży w ramach wizyty studyjnej w Polsce.

W ramach wizyty studyjnej, podczas której poznają różne zakątki naszego kraju, w miniony weekend 14-15 października 2017 roku pięciu Japończyków odwiedziło Toruń, umilając swój pobyt między innymi wypiekami w Muzeum Toruńskiego Piernika oraz spacerem po gotyckiej Starówce. Poznali oni również region, m.in. Szafarnię – ze względu na niezmienne zainteresowanie Japończyków osobą Fryderyka Chopina i Golub Dobrzyń, poza tym odwiedzą Malbork, Trójmiasto i Warszawę.

Według monitoringu ruchu turystycznego wśród grup zagranicznych najczęściej odwiedzających Toruń, Hiszpanie plasują się od lat w czołówce. W 2016 r. przybyło do Torunia ponad 42 tysiące turystów z tego kraju. 18 października 2017 roku zagości w Grodzie Kopernika 28 touroperatorów hiszpańskiej grupy turystycznej MapaPlus, którzy w tym roku w Polsce odbywają swój coroczny konwent. Jednym z celów jest zaznajomienie partnerów z ofertą programową kraju w którym zjazd się odbywa. Polska Organizacja Turystyczna pragnie przedstawić ofertę turystyczną która na długo zapada w pamięć i ułatwi sprzedaż programów do Polski poprzez sieci hiszpańskich agencji podróży. Nieodłącznym punktem programów w Toruniu jest wypiek piernika.

Natomiast 24 października 37 przedstawicieli 24 skandynawskich biur podróży zapozna zakątki Torunia by później móc dzielić się doświadczeniami z potencjalnymi turystami, którzy zapragną skorzystać z ich oferty wyjazdowej do Polski. Tak jak większość touroperatorów wypieką pierniki i odbędą spacer po toruńskiej starówce. W ciągu trzydniowego pobytu w Polsce odwiedzą również Gdańsk, Sopot i Warszawę.

Opiekę nad gośćmi z Japonii, Hiszpanii oraz Skandynawii niezmiennie sprawuje Ośrodek Informacji Turystycznej. Pobyty współfinansowane są przez Kujawsko-Pomorską Organizację Turystyczną oraz Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Torunia.

foto: Grupa Falco

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *