TTG Polska Dziennik Turystyczny

Przemyśl w Internecie

Osoby korzystające z sieci komputerowej mogą na bieżąco otrzymywać ciągle aktualizowane informacje o Przemyślu. 

Nową usługę, jako jeden z pierwszych w kraju, uruchomił na swoich witrynach Urząd Miejski, wspólnie z prywatnym serwisem – poinformował we wtorek PAP Witold Wołczyk z Kancelarii Prezydenta Przemyśla.

Twórcy przemyskich witryn zastosowali system RSS, czyli Really Simple Syndication. Wystarczy ściągnąć go do swojego komputera i wybrać kanał informacyjny, czyli daną stronę internetową. Wiadomości wprowadzane na stronę przez administratora, w tym samym momencie pojawiają się na komputerze internauty.

W Polsce na razie nieliczne witryny mają usługę RSS. Jeśli dana strona ja oferuje, to u dołu witryny pojawia się malutki, czerwony prostokącik z literami RSS. "Usługę tę wprowadziliśmy jako jeden z pierwszych w kraju serwisów miejskich" – podkreśla Wołczyk.

Taką samą możliwość oferuje prywatny serwis informacyjny przemysl24.pl. Na razie, w systemie RSS na przemyskich witrynach dostępne są newsy, relacje z aktualnych wydarzeń i zapowiedzi kulturalne. Na miejskiej stronie jest serwis drogowy, który zawiera informacje o utrudnieniach w ruchu na przemyskich ulicach.

Wirtualnemedia

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *