TTG Polska Dziennik Turystyczny

Przy słowiańskim stole – Dni Dziedzictwa Słowiańskiego

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, które rozpoczną się w niemal całej Polsce na początku września, w Warszawie zaplanowano plenerową imprezę Dni Dziedzictwa Słowiańskiego "Przy słowiańskim stole" – poinformowało we wtorek PAP Państwowe Muzeum Archeologiczne, które jest jednym z organizatorów wydarzenia.

Jak poinformowała Halina Czubaszek z działu promocji muzeum – warszawskie Dni Dziedzictwa Słowiańskiego zaplanowano na 23 i 24 września, przy współudziale Instytutów Kultury Czech, Słowacji, Bułgarii, Ukrainy, Białorusi i Rosji.

Na dwóch scenach przy Arsenale – siedzibie Państwowego Muzeum Archeologicznego – zaprezentują się zespoły muzyczne i taneczne z krajów słowiańskich. Wstęp na imprezę jest darmowy.

Miłośnicy słowiańskiej kuchni będą mogli uczestniczyć w pokazach dawnej sztuki kulinarnej – przygotowywania tradycyjnych potraw, wypieku pieczywa, podpłomyków itp.

Kulinaria będą oferowane również podczas jarmarku; będzie można kupić m.in. tradycyjne pieczywo, wyroby garmażeryjne oraz wyroby rękodzieła związane z przygotowaniem potraw i jedzeniem.

Europejskie Dni Dziedzictwa 2006 zostaną zorganizowane w większości krajów europejskich. Ich obchody mają na celu promowanie regionalnego dziedzictwa kulturowego.

Ogólnopolskie otwarcie Europejskich Dni Dziedzictwa odbędzie się w tym roku 2 września w Zielonej Górze. Udział w krajowych wydarzeniach imprezy biorą m.in. województwa: lubuskie, lubelskie, mazowieckie, śląskie i wielkopolskie.

W Polsce patronat honorowy nad obchodami objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kazimierz Michał Ujazdowski, a koordynatorem Europejskich Dni Dziedzictwa jest Krajowy Ośrodek Badań i Dokumentacji Zabytków.

Źródło: www.wp.pl

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *