TTG Polska Dziennik Turystyczny

Raj dla dzieci i dorosłych

Czeski Raj jest idealnym miejscem wypoczynku dla całej rodziny. Dzieciom spodobają  się tajemnicze zamki, w których można poczuć się jak w bajce, spotkać prawdziwych rycerzy, małe stawy rybne z piaszczystym dnem zachęcają do pluskania.

W Jiczynie możemy odwiedzić rozbójnika Rumcajsa, jego żonę Hankę i synka Cypiska i wyruszyć  na wycieczkę „Ścieżką Rumcajsa”. Wiedzie ona z Jiczyna niebieskim szlakiem koło stawu Księcia, poprzez Kbelnicę aż do ruin Brada, następnie w pobliżu Prachowskich skał przez Paøez do  MladĂ?jova.

We wrześniu odbywa się tu tradycyjnie festiwal „Jiczyn – bajkowe miasto”. W czasie tegorocznego  festiwalu, który odbędzie się od 12 do 17 września, czeka na dzieci i dorosłych cały szereg atrakcji, m.in. przedstawienia, koncerty, projekcje filmowe,  opowiadanie bajek, wystawy, gry, konkursy  i zabawy.  www.jicin.cz/pohadka
Zapraszamy także do odwiedzenia Muzeum Zabawy w Jiczynie, mieszczącego w jiczyńskim zamku . www.muzeumhry.cz
    
Jiczyn     Hrubá Skála i Trosky
W Radvanovicach koło Turnova, w pobliżu zamku  Hrubá Skála i ruin zamku Trosky znajduje się, czynny przez cały rok, park zabaw dla dzieci i dorosłych „Ziemia Szczęśliwa“. Od 12 do 27 sierpnia odbędzie się tam, uwielbiany przez dzieci, festiwal Slamak czyli Święto Słomy. Festiwalowi towarzyszy barwny program: konkursy na najpiękniejszą słomianą rzeźbę, adrenalinowe rozrywki,  słomiany labirynt, słomiane miasteczko i  mnóstwo innych gier i zabaw dla całej rodziny.

Na terenie parku znajdują się drewniane zabawki dla dzieci, huśtawki, karuzele, ściany wspinaczkowe. Dużo radości dostarcza drewniana replika zamku Hrubá Skála z wieżą widokową, czy miejsce do płukania złota. W warsztacie artystycznym można przyjrzeć się pracy tradycyjnych rzemieślników i własnoręcznie wykonać drobny przedmiot na pamiątkę.
www.stastnazeme.cz

 

Niezapomnianym przeżyciem będzie także odwiedzenie  Centrum Babilon w pobliskim Libercu ( www.centrumbabylon.cz ) – największego w Czechach krytego kompleksu rozrywkowego dla całej rodziny, z systemem basenów, zjeżdżalni, saun, lunaparkiem, autodromem i najróżniejszymi atrakcjami wodnymi. Centrum Babilon zaprasza  przez cały rok, w każdą pogodę. Region liberecki, położony blisko polskiej granicy jest idealnym miejscem do uprawiania turystyki rekreacyjnej, poznawczej i sportowej. Wielofunkcyjny kompleks Centrum Babilon jest idealną bazą pobytu w regionie libereckim. Można stąd wyruszać na indywidualne i grupowe wycieczki. Centrum Babilon jest miejscem relaksu, wypoczynku i rozrywki, gdzie w przypadku niekorzystnej pogody można  aktywnie spędzić czas.

Podziel się tą wiadomością ze znajomymi:

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *